Nowa specjalność na kierunku elektrotechnika na AGH

Atuty specjalności

Inżynieria elektryczna w pojazdach samochodowych w pełni odpowiada współczesnym trendom w szybko rozwijającej się branży samochodowej. W programie studiów są przedmioty w ramach których omawiane są zagadnienia związane z:

  • pojazdami elektrycznymi i hybrydowymi,
  • samochodami autonomicznymi,
  • zaawansowanymi sensorami czynnych i biernych systemów bezpieczeństwa.

W ramach podjętej współpracy z liderami branży automotive, jak na przykład Delphi (Aptiv), na AGH powstaje nowoczesne laboratorium badawcze. Studenci nabywają umiejętności praktycznych nie tylko w ramach klasycznych zajęć, lecz również podczas wizyt w centrach badawczych i przemysłowych firm oraz podczas realizacji przemysłowych prac projektowych i magisterskich.
 IEPS baner

Kto będzie idealnym kandydatem?

Studia II stopnia na specjalności inżynieria elektryczna w pojazdach samochodowych są przeznaczone dla wszystkich, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą samochodową. Jest to dobry wybór dla absolwentów, którzy ukończyli studia inżynierskie na kierunku elektrotechnika, elektronika, automatyka czy informatyka. Specjalność jest dla wszystkich, którzy myślą o karierze związanej z budową nowoczesnych pojazdów elektrycznych i autonomicznych. Absolwenci zostaną wyposażeni w szeroką wiedzę i umiejętności zgodnie z zakresem technologii wykorzystywanych we współczesnych pojazdach samochodowych.

Studia na kierunku gwarantuje kompleksową wiedzę z zakresu technologii elektrycznej, elektroniki i informatyki – dziedzin, dzięki którym następuje gwałtowny rozwój motoryzacji, w tym pojazdów elektrycznych i autonomicznych. 

Jakie przedmioty są realizowane w ramach specjalności?

  • systemy sterowania silników spalinowych
  • dynamika pojazdów
  • podzespoły elektryczne pojazdów samochodowych
  • sensoryka samochodowa
  • samochody hybrydowe i elektryczne

https://www.youtube.com/watch?v=AH1cSrcb6tc&list=PLhgdQpy3Duby7cLnYXwhyMq0oIagokmso&index=1

Więcej informacji o studiach prowadzonych na Akademii Górniczo-Hutniczej znajdziesz tutaj. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *