Kierunki artystyczne
|

Kierunki artystyczne

Kierunki artystyczne to jedne z najbardziej inspirujących i kreatywnych dziedzin, w których można studiować. Zaliczają się do nich m.in. sztuki piękne, grafika, animacja, architektura, design, fotografia czy film. Choć zdecydowanie nie są to łatwe studia, to jednak oferują wiele możliwości rozwoju i kariery. Warto zastanowić się, czym dokładnie zajmują się poszczególne kierunki artystyczne, jakie umiejętności trzeba posiadać i gdzie można je studiować.

Edytorstwo – kierunek studiów
|

Edytorstwo – kierunek studiów

Edytorstwo to ciekawy kierunek dla maturzystów, osób po studiach licencjackich oraz wszystkich mogących pochwalić się tytułem magistra lub inżyniera. By dostać się na pierwszy stopień edukacji akademickiej należy przystąpić do konkursu świadectw dojrzałości. Największą wagę podczas rekrutacji przykłada się do przedmiotów humanistycznych. Drugi etap edukacji to dwuletnie studia uzupełniające. Licencjaci mają możliwość zdobycia tytułu magistra albo na jednolitym kierunku Edytorstwo, albo w ramach filologii polskiej, gdzie edytorstwo ma najczęściej status specjalizacji.

Reżyseria i produkcja gier wideo – kierunek studiów

Reżyseria i produkcja gier wideo – kierunek studiów

Nawet David Copperfield nie umie robić takich sztuczek jak absolwent kierunku Reżyseria i produkcja gier wideo. To dopiero magik! Z prostej historii zrodzonej w wyobraźni wyczarowuje gry komputerowe. Za różdżkę służy mu komputer. By zostać takim „czarodziejem” trzeba przejść zaawansowany kurs „czarnej magii”. Wykładają ją na kierunku Reżyseria i produkcja gier wideo. Jeśli chcesz nauczyć się tworzyć gry komputerowe, musisz stanąć do walki o indeks. By szczęśliwie przebrnąć przez rekrutacyjne sito, musisz dobrze zdać maturę. Chcesz wiedzieć więcej?

Kierunek operatorski – obraz multimedialny – kierunek studiów

Kierunek operatorski – obraz multimedialny – kierunek studiów

Chcesz iść na studia z obrazu multimedialnego? Dowiesz się tam wszystkiego na temat nowoczesnych multimediów. Oferta studiów skierowana jest do osób zainteresowanych nowoczesnymi technologiami w multimediach. Celem natomiast, wykształcenie profesjonalnych operatorów obrazu, znających nie tylko techniki montażu materiałów audiowizualnych, lecz także sprawnie obsługujących wszelkie urządzenia rejestrujące obraz. Od kandydatów chcących podjąć studia oczekuje się umiejętności zaprezentowania własnego dorobku artystycznego przed komisją rekrutacyjną.

Fotografia – kierunek studiów

Fotografia – kierunek studiów

Fotografia to magia, skoro jedno dotknięcie spustu zatrzymuje czas. Aby nauczyć się czarować obrazem, trzeba być nie lada wirtuozem. Profesjonalną przygodę z aparatem najlepiej rozpocząć od studiów na kierunku fotografia. Na rynku znaleźć można całe multum kursów i szkoleń z zakresu fotografii. Nie zastąpią one jednak w żaden sposób prawdziwych studiów akademickich. Znane uczelnie oferują naukę fotografii na najwyższym poziomie. Każda licząca się uczelnia w Polsce ma ten kierunek w swej ofercie edukacyjnej. Zapraszamy do dalszej lektury artykułu! 

Artystyczna grafika komputerowa – kierunek studiów

Artystyczna grafika komputerowa – kierunek studiów

Grafika to jeden z podstawowych działów sztuk plastycznych. Dzieli się na artystyczną i użytkową. Artystyczna grafika komputerowa to nowoczesny kierunek studiów, który stanowi pomost pomiędzy grafiką artystyczną, a użytkową grafiką komputerową. Współczesny grafik, ma być zarazem projektantem, który połączy wiedzę i kreatywność artystyczną z umiejętnością posługiwania się nowoczesnym i potężnym narzędziem jakim jest komputer. Z pewnością jest to kierunek studiów dla osób z talentem artystycznym lub osób, które chciałby go w przyszłości rozwijać.

Grafika warsztatowa – kierunek studiów

Grafika warsztatowa – kierunek studiów

Osoba planująca rozpocząć studia na kierunku grafika warsztatowa, powinna posiadać twórczy umysł, zdolności manualne oraz wyczucie kompozycji. W pracy przyszłego grafika bardzo ważnym elementem jest też pewność siebie i siła przebicia. Dobry grafik to nie tylko profesjonalista, ale także dobry menadżer, potrafiący sprzedać własny produkt. Grafika warsztatowa to współczesny termin oznaczający wszystkie techniki druku, poza technikami przemysłowymi, czyli poza poligrafią. Można przyjąć, że grafika warsztatowa to ogół artystycznych technik druku.

Film i sztuki audiowizualne – kierunek studiów

Film i sztuki audiowizualne – kierunek studiów

Film i sztuki audiowizualne to kierunek dedykowany osobom, które swoją przyszłość chcą związać z szeroko rozumianą branżą telewizyjną i filmową. Dzięki licznym specjalizacjom oraz rozbudowanemu programowi nauczania (nastawionemu na zdobycie przez studentów praktycznych umiejętności), kierunek ten jest bardzo ceniony przez studentów. Program nauczania został opracowany z myślą o zdobyciu przez studentów praktycznych umiejętności związanych z wybraną przez nich specjalizacją. Zdecydowanie jest to kierunek studiów dla miłośników kina! Zapraszamy do lektury.

Ekonomia kultury – kierunek studiów
|||

Ekonomia kultury – kierunek studiów

Studia na kierunku Menedżer kultury – ekonomia kultury to dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby się rozwijać w branży kulturalnej, a zarazem zadbać o jej rozwój pod kątem biznesowym. Studia te są połączeniem zagadnień z programu zarządzania, finansów oraz elementów sztuki filmowej, przedmiotów humanistycznych i artystycznych.

Zarządzanie instytucjami artystycznymi – kierunek studiów
||

Zarządzanie instytucjami artystycznymi – kierunek studiów

Nawet wspaniałe dzieło, wydarzenie czy inne przedsięwzięcie artystyczne nie odniesie sukcesu, jeśli nie ujrzy światła dziennego i nie trafi do publiczności, a prawom rynku podlegają także instytucje kultury wszelakiej. W odpowiedzi na takie właśnie realia powstał kierunek zarządzanie instytucjami kultury. Łączy on w sobie szeroko pojęte dziedziny artystyczne i ekonomiczne. Jeśli interesuje Cię sztuka, ale nie chcesz być artystą i wolisz wspierać ją od strony organizacyjnej, masz w sobie coś z lidera, zainteresuj się studiami na zarządzaniu instytucjami kultury.