Graphic software editor with headphones working

Artystyczna grafika komputerowa – kierunek studiów

Grafika to jeden z podstawowych działów sztuk plastycznych. Dzieli się na artystyczną i użytkową. Artystyczna grafika komputerowa to nowoczesny kierunek studiów, który stanowi pomost pomiędzy grafiką artystyczną, a użytkową grafiką komputerową. Współczesny grafik, ma być zarazem projektantem, który połączy wiedzę i kreatywność artystyczną z umiejętnością posługiwania się nowoczesnym i potężnym narzędziem jakim jest komputer. Z pewnością jest to kierunek studiów dla osób z talentem artystycznym lub osób, które chciałby go w przyszłości rozwijać.

Gdzie studiować grafikę komputerową?

Grafika komputerowa to jeden z kierunków artystycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować grafikę komputerową.

W trakcie studiów:

Nauka na artystycznej grafice komputerowej to nie tylko poznanie głównych dziedzin projektowania graficznego i kreacji artystycznej, ale przede wszystkim zapoznanie się z projektowaniem komputerowym przy użyciu takich programów jak: CorelDRAW, Adobe Photoshop, QuarkXPress, InDesign, Flash, 3D Studio Max, ArchiCAD.

Po studiach:

Absolwenci kierunku artystyczna grafika komputerowa posiadają umiejętność kreowania dowolnych publikacji multimedialnych z wykorzystaniem obrazu, słów, dźwięku, animacji i filmu przy użyciu nowoczesnych programów. Wykształceni graficy są poszukiwani przez korporacje, agencje reklamowe, graficzne, wydawnictwa.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *