Kierunki matematyczno-informatyczne
||

Kierunki matematyczno-informatyczne

W dobie niemal całkowitej komputeryzacji, kierunki te cieszą się sporą popularnością. Do prostych, łatwych i przyjemnych nie należą, ale jeśli interesujesz się komputerami na pewno się nie zawiedziesz. Wejściówką dla kandydata na tego typu kierunki jest wiedza matematyczna i informatyczna, biegłość w obsłudze komputera i pasja. Bez tej ostatniej ciężko jest osiągnąć dwie pierwsze. Jeśli już dostaniesz…

Informatyka w zarządzaniu
||

Informatyka w zarządzaniu

Informatyka w zarządzaniu to specjalność, która umożliwia studentom zapoznanie się z różnymi narzędziami informatycznymi wykorzystywanymi w zarządzaniu. Studenci mają okazję zdobyć wiedzę z zakresu systemów baz danych, systemów zintegrowanych zarządzania, takich jak IFS, MS NAVISION, SYMFONIA, oraz systemów Business Intelligence.

Neuroinformatyka – kierunek studiów
|

Neuroinformatyka – kierunek studiów

Ludzki mózg to jedna z największych tajemnic i wyzwań XXI wieku. Dzięki współpracy wielu nauk i rozwojowi technologii możemy coraz lepiej poznawać i rozumieć jego działanie. Efektem może być stworzenie różnych form sztucznej inteligencji, czy technik pomagających osobom w ciężkich stanach medycznych lepiej funkcjonować i nawiązywać kontakt ze światem. Jeśli neuroinformatyka brzmi dla Ciebie zbyt dziwacznie i nie do końca dostrzegasz punkty wspólne pomiędzy tymi dwoma dziedzinami, to raczej nie będziesz najlepszym kandydatem. Ci, którzy już po samej nazwie kierunku wiedza o co chodzi – zapraszamy do lektury!

Geoinformatyka – kierunek studiów
||

Geoinformatyka – kierunek studiów

Geoinformatyka to kierunek studiów nastawiony na kształcenie specjalistów zajmujących się profesjonalnym stosowaniem narzędzi informatycznych w naukach o Ziemi. Uczelnie oferują studia na kierunku geoinformatyka w dwóch formach: studiów trzyletnich (licencjackich) i uzupełniających studiów magisterskich. Na oba etapy edukacji akademickiej obowiązuje rekrutacja w postaci konkursu świadectw/dyplomów. By dostać się na geoinformatykę należy mieć jak najlepsze stopnie z przedmiotów ścisłych (matematyki, fizyki, informatyki) lub z geografii oraz języka obcego.

Inżynieria danych – kierunek studiów
|

Inżynieria danych – kierunek studiów

Moc tkwi w informacji, a te studia przygotowują specjalistów, których rolą ma być profesjonalne zarządzanie informacjami napływającymi z rozmaitych źródeł. By zostać studentem Inżynierii danych należy podjąć naukę na trzyipółletnich studiach inżynierskich.Priorytetowo traktowani są maturzyści z wysokimi ocenami z przedmiotów ścisłych. One bowiem dominują w programie studiów pierwszego i drugiego stopnia. Adepci Inżynierii danych po zakończeniu pierwszego etapu kształcenia akademickiego mogą kontynuować naukę na półtorarocznych studiach magisterskich.

Inżynieria cyfryzacji – kierunek studiów
|

Inżynieria cyfryzacji – kierunek studiów

Inżynieria cyfryzacji jest kierunkiem studiów przeznaczonym dla osób, które swoją przyszłą karierę zawodową chcą związać z sektorem IT. W ramach tego kierunku studenci zdobywają szeroką wiedzę i umiejętności z zakresu wdrażania oprogramowania i rozwiązań informatycznych w różnych sektorach gospodarki. Jeśli chcecie mieć wpływ na wieloetapowy proces informatyzacji społeczeństwa i gospodarki, to nie zwlekajcie dłużej i już dzisiaj zapiszcie się na studia na kierunku inżynieria cyfryzacji. Program studiów został opracowany w ścisłej współpracy z wiodącymi firmami. 

Informatyka społeczna – kierunek studiów
||

Informatyka społeczna – kierunek studiów

Informatyka społeczna to jeden z kierunków studiów z zakresu nauk społecznych. Jest to dziedzina, która łączy w sobie elementy informatyki, socjologii i nauk społecznych, koncentrując się na zastosowaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w rozwiązywaniu problemów społecznych. Studia z informatyki społecznej dają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności potrzebnych do projektowania, wdrażania i analizy rozwiązań informatycznych, które mają na celu wpływanie na społeczność i poprawę jakości życia ludzi.

Informatyka inżynierska – kierunek studiów
|

Informatyka inżynierska – kierunek studiów

Student kierunku informatyka inżynierska zdobywa solidne przygotowanie teoretyczne, obejmujące niezmienny w czasie i aktualnie niezbędny kanon podstaw informatyki, obejmujący zarówno jej podstawy teoretyczne jak i techniczne. Wiedza ta, uzupełniona solidnymi podstawami matematycznymi wyróżnia absolwenta na rynku pracy. Uzyskana w trakcie studiów wiedza ma zapewnić dobre przygotowanie podstawowe, stanowiące podbudowę dla innych przedmiotów. Aby dowiedzieć się czegoś więcej, zachęcamy do dalszej lektury! Być może jest to kierunek studiów dla Ciebie!

Informatyka stosowana z komputerową nauką o materiałach – kierunek studiów
|

Informatyka stosowana z komputerową nauką o materiałach – kierunek studiów

Na studiach program obejmuje przygotowanie do posługiwania się wiedzą z zakresu inżynierii wytwarzania, inżynierii materiałowej, budowy maszyn, informatyki, oraz zarządzania, korzystania z informacji technicznej. Dodatkową wartością jest przygotowanie do twórczej aktywności w zakresie projektowania materiałowego, a także do współpracy z użytkownikami materiałów inżynierskich, konstruktorami i innymi specjalistami w zakresie projektowania, wytwarzania, przetwórstwa i zastosowania materiałów inżynierskich. Jeśli chcesz wiedzieć wiecej, zapraszamy do lektury!

Elektroniczne przetwarzanie informacji – kierunek studiów
||

Elektroniczne przetwarzanie informacji – kierunek studiów

Studia elektroniczne przetwarzanie informacji są interdyscyplinarnymi studiami informatyczno-humanistycznymi. Przedmiotem studiów jest poznanie teoretycznych i praktycznych podstaw informatyki oraz ludzkich mechanizmów komunikacji językowej, wizualnej i dźwiękowej. Absolwent studiów pierwszego stopnia (licencjackich) powinien posiadać umiejętność programowania oraz podstawową wiedzę z zakresu podstaw informatyki, systemów operacyjnych, sieci komputerowych, baz danych i inżynierii oprogramowania. Jednocześnie powinien umieć analizować tekst, obraz i dźwięk.