Male informatic engineer working inside server room database while wearing face mask
|

Informatyka inżynierska – kierunek studiów

Student kierunku informatyka inżynierska zdobywa solidne przygotowanie teoretyczne, obejmujące niezmienny w czasie i aktualnie niezbędny kanon podstaw informatyki, obejmujący zarówno jej podstawy teoretyczne jak i techniczne. Wiedza ta, uzupełniona solidnymi podstawami matematycznymi wyróżnia absolwenta na rynku pracy. Uzyskana w trakcie studiów wiedza ma zapewnić dobre przygotowanie podstawowe, stanowiące podbudowę dla innych przedmiotów. Aby dowiedzieć się czegoś więcej, zachęcamy do dalszej lektury! Być może jest to kierunek studiów dla Ciebie!

Gdzie studiować informatykę inżynierską?

Informatyka inżynierska to jeden z kierunków nauki informatycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować informatykę inżynierską.

W trakcie studiów:

Współczesne systemy informatyczne są zwykle tworami złożonymi, a tworzenie złożonych aplikacji wymaga umiejętności analizy i projektowania systemów informatycznych. Systemy te przetwarzają gigantyczną ilość informacji, trudno sobie wyobrazić ich funkcjonowanie bez baz danych. Student poznaje metody projektowania systemów w tym baz danych abaj uczy się je stosować praktycznie, dobierać właściwe metody i narzędzia do określonych zagadnień, dbać o bezpieczeństwo systemów i ochronę danych.

Po studiach:

Absolwenci kierunku informatyka inżynierska będą mogli ubiegać się o zatrudnienie jako: analitycy systemów informatycznych, projektanci i programiści oprogramowania, członkowie zespołów programistycznych i wdrożeniowych, analitycy danych, specjaliści do spraw integracji oprogramowania, specjaliści do spraw zarządzania informacją (np. w ochronie zdrowia), specjaliści do spraw bezpieczeństwa informacji.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *