Saving money. Economy - finance.
|

Gospodarka i zarządzanie publiczne – kierunek studiów

Kierunek ten jest dedykowany tym osobom, które w przyszłości zamierzają swoją karierę zawodową rozwijać w organizacjach publicznych i społecznych. Praca w tych sektorach oznacza zdolność łączenia wiedzy ekonomiczno-zarządczej z aspektami socjologiczno-politologicznymi. Student nabywa wiedzę teoretyczną o charakterze interdyscyplinarnym, dającą podstawę do zrozumienia złożonych zjawisk społecznych i gospodarczych i ich wpływu na procesy rozwoju społeczeństwa i państwa. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego kierunku, czytaj dalej!

Gdzie studiować zarządzanie publiczne?

Zarządzanie publiczne to jeden z kierunków prawa i administracji. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować zarządzanie publiczne.

W trakcie studiów:

W szczególności konieczne jest kształtowanie umiejętności identyfikowania relacji między położeniem jednostek i grup społecznych, działań podejmowanych przez podmioty publiczne i społeczne oraz mechanizmów podziału wynikających z teorii wyboru publicznego i praktyki realizowania usług użyteczności publicznej.

Po studiach:

Absolwent znajdzie pracę w:

  • w jednostkach sektora publicznego,
  • w organizacjach typu non-profit.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *