CCTV surveillance camera in Singapore
||

Inżynieria bezpieczeństwa

Inżynieria bezpieczeństwa to kierunek studiów, który zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Ten interdyscyplinarny program kształcenia łączy w sobie elementy techniczne, prawnicze oraz zarządzania, co pozwala na zdobycie wiedzy z zakresu ochrony mienia, osób oraz środowiska.

Gdzie studiować inżynierię bezpieczeństwa?

To jeden z kierunków bezpieczeństwa. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować inżynierię bezpieczeństwa.

Na studiach

Studia na tym kierunku zwykle trwają 3-4 lata i obejmują zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pracy, ochrony środowiska, zarządzania kryzysowego, przepisów prawnych związanych z bezpieczeństwem oraz technik prowadzenia śledztw w przypadku wypadków i przestępstw. W ramach praktyk studenckich, studenci mają również możliwość zdobycia doświadczenia w zakresie realizacji projektów związanych z bezpieczeństwem.

Po studiach

Absolwenci inżynierii bezpieczeństwa mają szeroki wachlarz możliwości zawodowych. Mogą pracować jako specjaliści ds. bezpieczeństwa w firmach produkcyjnych i usługowych, inspektorzy ds. BHP w firmach, a także w administracji publicznej, np. w Urzędzie Dozoru Technicznego czy Inspekcji Ochrony Środowiska. Mogą również podejmować pracę w firmach ochroniarskich jako kierownicy ochrony.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *