Fresh raw fish closeup. Dorado fish with lemon and herbs on kitchen table. Cooking fish
|

Analityka żywności i środowiska wodnego – kierunek studiów

Studia łączą wiedzę z zakresu diagnostyki żywności i środowiska wodnego. Po pierwszym roku studiów student wybiera ścieżkę kształcenia o odrębnym programie i realizuje standardy dla kierunku technologia żywności i żywienie człowieka albo dla kierunku rybactwo. Kierunek ten jest przeznaczony dla osób, które z jeden strony wykazują zainteresowanie zagadnieniami dietetycznymi i żywnościowymi, a z drugiej chciałby zdobyć wiedzę z zakresu technik ochrony środowiska. Chcesz wiedzieć więcej na temat analityki żywności i środowiska wodnego? Zachęcamy do dalszej lektury! 

Gdzie studiować analitykę żywności i środowiska wodnego?

Analityka żywności i środowiska wodnego to jeden z kierunków przyrodniczych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować analitykę żywności i środowiska wodnego.

W trakcie studiów:

W programie studiów znajdzie się takie przedmioty jak: sieciowe techniki informatyczne, morfometria i ultrastruktura zwierząt, ekologia i ochrona środowiska, analiza chemiczna produktów żywnościowych, wpływ czynników agresji środowiska na organizm, parazytologia, czy technologia i metody badania produktów roślinnych i mięsnych.

Po studiach:

Absolwent znajdzie pracę:

  • w laboratoriach zakładów przetwórstwa żywności,
  • w stacjach sanitarno-epidemiologicznych,
  • w zakładach higieny weterynaryjnej,
  • przy wykonywaniu analiz żywności, surowców i produktów żywnościowych,
  • przy badaniu środowisk wodnych i lądowych, w stopniu pozwalającym na diagnozowanie zjawisk zachodzących w tych obszarach,
  • w kształtowaniu jakości w przemyśle spożywczym.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *