Aerial view of Tractor mowing green field in Finland.
||

Inżynieria i systemy gospodarowania rolniczego – kierunek studiów

Inżynieria i systemy gospodarowania rolniczego to makrokierunek będący połączeniem dwóch bloków tematycznych: produkcji roślinnej i mechanizacji rolnictwa. Kierunek łączy w sobie zagadnienia właściwe dla kierunków rolniczych z przedmiotami charakterystycznymi dla studiów technicznych. Kandydaci na te studia powinni wiedzieć, że są to studia inżynieryjne, co oznacza, że wiedza z zakresu przedmiotów ścisłych i analityczny umysł z pewnością będą w cenie. Dlaczego warto i jakie zagadnienia są omawiane na wykładach i ćwiczeniach? Gdzie absolwenci znajdują zatrudnienie? Zapraszamy do dalszej lektury!

Gdzie studiować inżynierię i systemy gospodarowania rolniczego?

Inżynieria i systemy gospodarowania rolniczego to jeden z kierunków ekonomiczno-biznesowych i przyrodniczych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować inżynierię i systemy gospodarowania rolniczego.

W trakcie studiów:

Wybrane przedmioty realizowane na kierunku inżynierii i systemów gospodarowania rolniczego: agrometeorologia, gleboznawstwo i inżynieria środowiska, grafika inżynierska, mechanika techniczna, rynki rolnicze, maszynoznawstwo rolnicze i ogrodnicze, programy strukturalne i obsługa subwencji rolniczych, inżynieria rolniczych surowców energetycznych, teoria eksperymentu i elementy statystyki opisowej, gospodarka energetyczna, praktyka eksploatacyjna maszyn i urządzeń technicznych.

Po studiach:

Absolwent znajdzie zatrudnienie w dużych, zmechanizowanych przedsiębiorstwach rolniczych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *