Inżynieria bezpieczeństwa
||

Inżynieria bezpieczeństwa

Inżynieria bezpieczeństwa to kierunek studiów, który zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Ten interdyscyplinarny program kształcenia łączy w sobie elementy techniczne, prawnicze oraz zarządzania, co pozwala na zdobycie wiedzy z zakresu ochrony mienia, osób oraz środowiska.

Kierunki bezpieczeństwo
||

Kierunki bezpieczeństwo

Nie ogromna muskulatura, ale sprawność fizyczna w połączeniu z częstym wykorzystaniem szarych komórek są niezbędne do przyjęcia na kierunki mundurowe i ochroniarskie. Żeby sprawować pieczę nad czyimś bezpieczeństwem należy przede wszystkim być osobą odpowiedzialną, odważną i rozsądną. Nie zawsze praca, którą znajdziesz po tego typu kierunkach wymaga umiejętności kaskaderskich, ale z pewnością dyscypliny, trzeźwej analizy i…

Zarządzanie i dowodzenie – kierunek studiów
|

Zarządzanie i dowodzenie – kierunek studiów

Poszukiwani doświadczeni menedżerowie! Masz silną osobowość? Czujesz się przywódcą? Umiesz kierować zespołem? Jesteś zorganizowany? Lubisz wyzwania? Masz zdolności analityczne i umiesz podejmować trudne decyzje? Nie boisz się ryzyka? Skorzystaj z oferty studiów na kierunku zarządzanie i dowodzenie. Oferta skierowana do osób myślących o karierze menedżerów w organizacjach zapewniających ochronę obywatelom i bezpieczeństwo krajowi. Kandydaci mają do wyboru studia licencjackie lub studia uzupełniające magisterskie. Jakie przedmioty są realizowane w ramach programu?

Bezpieczeństwo zdrowotne – kierunek studiów
||

Bezpieczeństwo zdrowotne – kierunek studiów

Jak sprawić, by polityka zdrowotna państwa była skuteczna? Wystarczy rozpocząć (i ukończyć) studia na kierunku bezpieczeństwo zdrowotne, a odpowiedź na to pytanie sama się nasunie. Celem tych nowatorskich studiów jest wypuszczenie w świat specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa zdrowotnego, którzy będą umieli nie tylko zarządzać i koordynować poczynaniami wielu służb medycznych jednocześnie, ale także realnie wpłyną na kształt polityki zdrowotnej państwa, poprzez szereg działań podejmowanych w warunkach sprzyjających zdrowiu oraz zagrażających mu.

Bezpieczeństwo w biznesie – kierunek studiów
||

Bezpieczeństwo w biznesie – kierunek studiów

Dlaczego warto wybrać i studiować bezpieczeństwa w biznesie? Ponieważ na tych studiach zdobywa się gruntowną wiedzę z wielu dziedzin oraz konkretne umiejętności, do natychmiastowego wykorzystania. Celem studiów Bezpieczeństwo w biznesie jest wypuszczenie w świat ludzi potrafiących diagnozować i zapobiegać różnorakim zagrożeniom obniżającym bezpieczeństwo podmiotów gospodarczych, jak i osób fizycznych w różnych płaszczyznach ich działalności. Studenci zdobędą wiedzę z ekonomii, prawa, nauk społecznych, przedsiębiorczości i innych dziedzin.
– Bo są to studia interdyscyplinarne, kompleksowo rozwijające człowieka.
– Bo bezpieczeństwo w biznesie to strategiczny element działalności każdej firmy.
– Bo praca, jaka czeka na absolwentów jest ciekawa i urozmaicona.
– Bo po tych studiach czeka stabilne i pewne zatrudnienie.
– Bo nie trzeba być omnibusem, by zdobyć indeks tego kierunku studiów.
– Bo program nauczania dostosowany jest do potrzeb rynku pracy.
– Bo jeszcze bardzo długo istnieć będzie zapotrzebowanie na specjalistów do spraw bezpieczeństwa w biznesie.

Militarystyka historyczna – kierunek studiów
|

Militarystyka historyczna – kierunek studiów

Wolisz walczyć, czy uczyć się o walce? Wolisz ginąć, czy przeżyć? Wolisz przelewać krew, czy wylewać siódme poty? Wolisz mundur na sobie, czy mundur na obrazku? Wolisz zagrażać innym, czy zwalczać zagrożenia? Najlepiej odpowiesz sobie na te pytania zanim rozpoczniesz studia na kierunku militarystyka historyczna, bo potem nie będzie odwrotu. Po militarystyce historycznej będziesz teoretykiem i praktykiem walki bezkrwawej. Na tych studiach poznasz bardzo wiele zagadnień dotyczących wojskowości, lecz nauczysz się zwalczać wszelkie zagrożenia nie stosując przemocy.

Bezpieczeństwo państwa – kierunek studiów
|

Bezpieczeństwo państwa – kierunek studiów

Studia bezpieczeństwo państwa jest specjalnością realizowaną na politologii. Osoba zainteresowana bezpieczeństwem będzie zgłębiać trzy najważniejsze tematy badawcze: władza, państwo i polityka, w powiązaniu z aspektem bezpieczeństwa. Kandydat na kierunek musi posiadać wiedzę historyczną, o społeczeństwie oraz tę dotyczącą bieżących wydarzeń dotyczących Polski i świata. Żeby ją posiąść trzeba sporo czytać, przeglądać prasę codzienną, śledzić wydarzenia po to, by móc je potem kojarzyć i wyciągać wnioski. Jakie perspektywy na zatrudnienie mają absolwenci?

Chemia kryminalistyczna
||

Chemia kryminalistyczna

Odciski palców, ślady zbrodni, wykrywanie materiałów wybuchowych ? takie zagadnienia będą codziennością studentów kierunku chemia kryminalistyczna. Jest to kierunek utworzony z myślą o pracy w służbie kryminalnej i na zlecenia sądów. Jednak jeśli wybierasz ten kierunek z powodu fascynacji filmami akcji i zagadkami kryminalnymi w stylu hollywoodzkim, zastanów się dwa razy. Chemia kryminalistyczna to przede wszystkim chemia i twarde prawa nauki. Jest to kierunek dla osób zainteresowanych chemią, fizyką i biologią, ale też takich, które nie będą miały problemu z przyswojeniem wiedzy prawniczej. Jeśli powyższy opis pasuje do Ciebie, czytaj dalej.

Obronność – kierunek studiów
|

Obronność – kierunek studiów

Dlaczego warto studiować na kierunku obronność? Jest to kierunek studiów, który umożliwia otrzymanie wykształcenia w obszarze obronności bezpieczeństwa państwa. Idealny kandydat na te studia powinień być zainteresowany zagadnienami związanymi z bezpieczeństwem oraz państwością, a także mieć na wysokim poziomie wiedzę z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwo. Aby dostać się na studia obronność należy dobrze zdać maturę, najlepiej z historii czy WOSU. Jakie przedmioty są realizowane w ramach programu studiów? Koniecznie dowiedź się więcej! 

Ekonomika obronności – kierunek studiów
||

Ekonomika obronności – kierunek studiów

Ekonomika obronności to kierunek dla wszystkich tych, którzy chcą zostać specjalistami w zakresie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi w gospodarce narodowej, a w szczególności w przemyśle zbrojeniowym i innych ogniwach systemu obronnego zarówno militarnych, jak i pozamilitarnych. Studia te wymagają nabycia specjalistycznej wiedzy, a także umiejętności, które pozwolą na zaplanowanie skutecznych działań dla państwa oraz organizacji rządowych. Zapraszamy do dalszej lektury artykułu!