Inżynieria bezpieczeństwa
||

Inżynieria bezpieczeństwa

Inżynieria bezpieczeństwa to kierunek studiów, który zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Ten interdyscyplinarny program kształcenia łączy w sobie elementy techniczne, prawnicze oraz zarządzania, co pozwala na zdobycie wiedzy z zakresu ochrony mienia, osób oraz środowiska.

Kierunki techniczne
||

Kierunki techniczne

Po zakończeniu studiów zostajesz specjalistą w konkretnej dziedzinie. Mała elastyczność na rynku pracy paradoksalnie jest dla absolwenta korzystna. Nie ma osoby po innym kierunku studiów, która mogłaby ubiec Cię w staraniach o posadę, chyba że ktoś z tym samym fachem w garści. Chętnych na studia tego typu jest co raz więcej. Należące do tej kategorii budownictwo, jest czwartym najpopularniejszym pod względem ogólnej…

Komputerowe wspomaganie prac inżynierskich – kierunek studiów
|

Komputerowe wspomaganie prac inżynierskich – kierunek studiów

Skomplikowane urządzenia towarzyszą pracy inżynierów z licznych branż. Aby umieć w pełni wykorzystać ich możliwości należy dokładnie poznać ich działanie. Temu służą studia wyższe na kierunkach ścisłych i technicznych oraz studia podyplomowe na kierunku komputerowe wspomaganie prac inżynierskich. By móc studiować na wyżej wymienionym kierunku należy spełnić trzy warunki. Po pierwsze legitymować się dyplomem studiów pierwszego stopnia, po drugie mieć w małym palcu wiedzę z przedmiotów ścisłych, po trzecie umieć obsługiwać komputerowe oprogramowanie.

Inżynieria systemów biotechnicznych – kierunek studiów
|

Inżynieria systemów biotechnicznych – kierunek studiów

Jeżeli interesują Cię studia techniczne, ale powiązane także z naukami przyrodniczymi powinieneś rozważyć interdyscyplinarny kierunek Inżynieria systemów biotechnicznych. Kandydat powinien wykazywać się zdolnościami z matematyki i fizyki, a także zamiłowaniem do ekologii. Poznasz tam nowoczesne metody projektowania i utrzymania systemów technicznych wykorzystywanych w produkcji rolniczej, leśnej, przetwórstwie żywności oraz gospodarce komunalnej.

Inżynieria medyczna – kierunek studiów
|

Inżynieria medyczna – kierunek studiów

Inżynierią medyczną z pewnością zainteresują się osoby gotowe wspierać wykwalifikowaną służbę medyczną nowoczesnym sprzętem medycznym. Uruchomienie takiego kierunku studiów jest odpowiedzią na zapotrzebowanie w branży medycznej. Lekarze różnych specjalizacji leczą pacjentów za pomocą skomplikowanych urządzeń, które ktoś musi zaprojektować, obsługiwać lub serwisować. Inżynierowie medyczni za to właśnie mają być odpowiedzialni. By dostać się na Inżynierię medyczną należy przejść rekrutację. Odbywa się ona na zasadzie konkursu świadectw maturalnych.

Inżynieria produkcji – kierunek studiów
|

Inżynieria produkcji – kierunek studiów

Przed osobami marzącymi o karierze menadżerskiej otwierają się kolejna, ciekawa perspektywa – studia na kierunku Inżynieria produkcji. Przygotowują one profesjonalne kadry menadżerskie do zarządzania procesami produkcji w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Kandydaci gotowi studiować Inżynierię produkcji muszą dysponować wiedzą z zakresu przedmiotów ścisłych, a także posiadać umiejętność analitycznego myślenia, szybkiego wysuwania wniosków w oparciu o analizowane treści i zdolności sprawnego komunikowania się z otoczeniem. Zapraszamy do lektury!

Inwestycje i wdrożenia przemysłowe – kierunek studiów
|

Inwestycje i wdrożenia przemysłowe – kierunek studiów

Skoro czytasz ten tekst, to pewnie marzysz o karierze inżyniera. Jest takie miejsce, w którym twoje marzenia się spełnią. To kierunek inwestycje i wdrożenia przemysłowe. Te studia powstały z myślą o tobie. Dzięki nim staniesz się doświadczonym inżynierem, zdobędziesz ciekawy zawód, zarobisz pieniądze, a może i zyskasz sławę. Co zrobić, by zacząć studia na kierunku Inwestycje i wdrożenia przemysłowe? Najpierw musisz dobrze zdać maturę. Potem wziąć udział w konkursie świadectw dojrzałości. Najwyżej punktowane będą przedmioty ścisłe, dlatego warto wybrać je na maturze. 

Energetyka i chemia jądrowa – kierunek studiów
|

Energetyka i chemia jądrowa – kierunek studiów

Co się stanie, gdy fizyka i chemia połączą siły? Najprawdopodobniej dojdzie do wybuchowej reakcji. Tak się stało na kierunku rnergetyka i chemia jądrowa, który jest właśnie efektem wzajemnej kooperacji naukowców z tych dwóch wydziałów. Energetyka i chemia jądrowa to studia bardzo ciekawe i wymagające, stanowią doskonałą alternatywę dla tych, którzy wahają się między fizyką a chemią. Na tym kierunku oba przedmioty mają równorzędne znaczenie, a jego absolwenci są specjalistami w jednej i w drugiej dziedzinach. Bez wątpienia zwiększa to ich szanse na rynku pracy. 

Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych – kierunek studiów
|

Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych – kierunek studiów

Kierunek studiów inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych jest odpowiedzią na zmieniający się rynek motoryzacyjny. Pomysł zastosowania napędu hybrydowego od dziesięcioleci towarzyszył przemysłowi motoryzacyjnemu. Zastosowanie tego typu napędu wymagało opracowania nowych technologii. Pierwszą firmą, której udało się stworzyć masowo produkowany samochód hybrydowy jest Toyota, która w 1997 roku wprowadziła do sprzedaży pierwszą generację modelu Prius. Dziś można powiedzieć, że samochód ten wyprzedzał swoją epokę. Chcesz wiedzieć wiecej?

Mechaniczna inżynieria tworzyw – kierunek studiów
|

Mechaniczna inżynieria tworzyw – kierunek studiów

Branża przetwórstwa tworzyw polimerowych jest jedną z najbardziej innowacyjnych i najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki, dlatego powstało zapotrzebowanie na specjalistów od przetwórstwa tworzyw do pracy w działach konstrukcji, projektowania, technologii i zarządzania. Naturalna konsekwencją tego faktu było stworzenie kierunku studiów mechniczna inżynieria tworzyw. Kierunek ma profil praktyczny co oznacza, że będziesz zobligowany do odbycia staży i praktyk przemysłowych w najlepszych firmach branży przetwórstwa tworzyw polimerowych.