Young businesswoman and car
|

Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych – kierunek studiów

Kierunek studiów inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych jest odpowiedzią na zmieniający się rynek motoryzacyjny. Pomysł zastosowania napędu hybrydowego od dziesięcioleci towarzyszył przemysłowi motoryzacyjnemu. Zastosowanie tego typu napędu wymagało opracowania nowych technologii. Pierwszą firmą, której udało się stworzyć masowo produkowany samochód hybrydowy jest Toyota, która w 1997 roku wprowadziła do sprzedaży pierwszą generację modelu Prius. Dziś można powiedzieć, że samochód ten wyprzedzał swoją epokę. Chcesz wiedzieć wiecej?

Gdzie studiować „inżynierię pojazdów elektrycznych i hybrydowych”?

To jeden z kierunków technicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować „inżynierię pojazdów elektrycznych i hybrydowych”.

W trakcie studiów:

Program kształcenia na „inżynierii pojazdów elektrycznych i hybrydowych” zawiera wielodyscyplinarną wiedzę konieczną do projektowania oraz obsługi złożonych układów technicznych z akumulacją energii z uwzględnieniem analiz podstawowych procesów fizyko-chemicznych, doborem niekonwencjonalnych materiałów oraz sterowania automatycznego. Nowoczesne podejście do procesu dydaktycznego daje absolwentowi niezbędną wiedzę podstawową, pogłębioną w zakresie odpowiednim do złożoności technicznej współczesnych pojazdów ekologicznych, ale przede wszystkim umiejętności inżynierskiej analizy konstrukcji.

Po studiach:

Przeznaczone są dla osób gotowych podjąć pracę w zakresie konstrukcji napędów elektro-mechanicznych, w szczególności dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych, włączając w to pojazdy autonomiczne i specjalne. W związku z intensywnym rozwojem technologii pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych, a także jej upowszechnieniem, absolwenci kierunku znajdą pracę w motoryzacji oraz w serwisie eksploatacyjnym światowych koncernów motoryzacyjnych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *