Kierunki medyczne
||

Kierunki medyczne

Biologia i chemia to klucz do tej grupy. Którykolwiek kierunek stąd wybierzesz powinna charakteryzować Cię chęć niesienia pomocy. Znajdziesz tu między innymi dietetykę, farmację, pielęgniarstwo, kierunek lekarski, a nawet weterynarię. Pochłanianie ogromnej ilości wiedzy na kierunkach medycznych nie dziwi nikogo. A to dlatego, że kończąc taki kierunek, bardziej lub mniej bezpośrednio, bierzesz odpowiedzialność za czyjeś życie. Żeby móc podjąć…

Analityka medyczna
|

Analityka medyczna

Analityka medyczna to kierunek studiów, który przygotowuje przyszłych specjalistów do analizy wyników badań medycznych. Studenci zdobywają wiedzę z dziedziny biologii, chemii, fizyki, a także informatyki, statystyki i matematyki, które są niezbędne do właściwej interpretacji wyników badań laboratoryjnych. Analitycy medyczni mają kluczowe znaczenie w procesie diagnozowania chorób oraz monitorowania stanu zdrowia pacjentów.

Genetyka sądowa – kierunek studiów
|

Genetyka sądowa – kierunek studiów

Genetyka sądowa to jeden z kierunków naukowych, który łączy w sobie dziedzinę genetyki i prawa. Jest to specjalizacja, która bada związki między nauką a postępowaniem sądowym, wykorzystując metody i techniki genetyczne do identyfikacji osób, badania materiałów dowodowych i rozwiązywania spraw kryminalnych. Studiowanie genetyki sądowej daje absolwentom umiejętności i wiedzę potrzebną do pracy w laboratoriach kryminalistycznych, agencjach ścigania, firmach doradczych prawniczych i innych instytucjach związanych z wymiarem sprawiedliwości.

Bezpieczeństwo zdrowotne – kierunek studiów
||

Bezpieczeństwo zdrowotne – kierunek studiów

Jak sprawić, by polityka zdrowotna państwa była skuteczna? Wystarczy rozpocząć (i ukończyć) studia na kierunku bezpieczeństwo zdrowotne, a odpowiedź na to pytanie sama się nasunie. Celem tych nowatorskich studiów jest wypuszczenie w świat specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa zdrowotnego, którzy będą umieli nie tylko zarządzać i koordynować poczynaniami wielu służb medycznych jednocześnie, ale także realnie wpłyną na kształt polityki zdrowotnej państwa, poprzez szereg działań podejmowanych w warunkach sprzyjających zdrowiu oraz zagrażających mu.

Zielarstwo i terapie roślinne – kierunek studiów
||

Zielarstwo i terapie roślinne – kierunek studiów

Chodzisz po lesie, widzisz rośliny, Tu zerwiesz, tam zerwiesz, niektóre nawet skosztujesz. Ale, co to? Jaki dziwny okaz? Czy to jadalne? Co będzie, jeśli spróbuję? Z pewnością nie raz nachodziły Cię takie myśli. Wiele roślin skrywa przed nami swe tajemnice. Nawet nie wiemy, jak ważnym są ogniwem w produkcji lekarstw, czy kosmetyków. Przemysł farmaceutyczny, spożywczy czy kosmetyczny korzysta z ich dobrodziejstw na potęgę. Gdyby sprawdzić składniki używane do produkcji twoich ulubionych perfum, pewnie bardzo byś się zdziwił. Może warto zgłębić ich sekrety?

Audiofonologia – kierunek studiów
|

Audiofonologia – kierunek studiów

Audiofonologia jest nauką, której przedmiotem badań jest słuch, kształcenie głosu, mowy i języka u człowieka. Obejmuje ona anatomiczne, fizjologiczne, psychologiczne, akustyczne, fonetyczne i lingwistyczne aspekty komunikacji. W przypadku zaburzeń słuchu w zakres jej zainteresowań wchodzi część medycyny, pedagogiki, logopedii oraz zaopatrzenie w aparaty słuchowe. Powstanie kierunku Audiofonologia jest odpowiedzią na olbrzymi postęp wiedzy dotyczącej uszkodzeń słuchu. Przyczynił się on do potrzeby stworzenia kierunku studiów, który wyedukuje specjalistów.

Terapia zajęciowa – kierunek studiów
|

Terapia zajęciowa – kierunek studiów

Terapia zajęciowa jest kierunkiem umiejscowionym w zakresie nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk o kulturze fizycznej i w zakresie nauk społecznych. Zajmuje się wieloaspektową rehabilitacją, poprawą dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego osób i grup społecznych, poprzez wsparcie uczestnictwa w zajęciach, które zostały uznane przez osobę lub grupę społeczną jako mające wartość i znaczenie. Kandydat na studia powinien lubić pomagać ludziom, mieć dużo empatii i ciepła, potrafić rozmawiać, słuchać, być kreatywny i posiadać umiejętności twórcze.

Biotechnologia medyczna – kierunek studiów
|

Biotechnologia medyczna – kierunek studiów

Na kierunek zapraszamy wszystkich zainteresowanych medycyną molekularną, współczesnymi metodami biologii eksperymentalnej oraz podejmowaniem zadań o charakterze interdyscyplinarnym w ramach współpracy ze specjalistami z pokrewnych dziedzin. Biotechnologia to jedna z najnowocześniejszych dziedzin dzisiejszej medycyny, dlatego jeśli w przyszłości chcesz mieć wpływ na to, w jaki sposób będzie się leczyło ludzi w najbliżej przyszłości to być może te studia powstały z myślą o Tobie! Zapraszamy do dalszej lektury artykułu!

Zastosowania fizyki w biologii i medycynie – kierunek studiów
|

Zastosowania fizyki w biologii i medycynie – kierunek studiów

Zastosowanie fizyki w biologii i medycynie łączy w sobie umiejętności teoretyczne z wykorzystaniem ich w specyficznych warunkach pracy. Jest to kierunek dla osób, które planują swoją karierę związać z medycyną, ale zamiast bezpośrednio leczyć, chciałyby mieć wpływ na to jakie metody są wykorzystywane przez lekarzy. Absolwenci mogą z powodzeniem zająć specjalistyczne stanowiska w firmach i przedsiębiorstwach farmaceutycznych jak i zakładach biotechnologicznych. Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów? Zachęcamy do dalszej części artykułu!