Herbs hanging outdoors at front of old cottage. Healing by natural, organic treatment
||

Zielarstwo i terapie roślinne – kierunek studiów

Chodzisz po lesie, widzisz rośliny, Tu zerwiesz, tam zerwiesz, niektóre nawet skosztujesz. Ale, co to? Jaki dziwny okaz? Czy to jadalne? Co będzie, jeśli spróbuję?  Z pewnością nie raz nachodziły Cię takie myśli. Wiele roślin skrywa przed nami swe tajemnice. Nawet nie wiemy, jak ważnym są ogniwem w produkcji lekarstw, czy kosmetyków. Przemysł farmaceutyczny, spożywczy czy kosmetyczny korzysta z ich dobrodziejstw na potęgę. Gdyby sprawdzić składniki używane do produkcji twoich ulubionych perfum, pewnie bardzo byś się zdziwił. Może warto zgłębić ich sekrety?

Gdzie studiować zielarstwo i terapie roślinne?

Zielarstwo i terapie roślinne to jeden z kierunków nauk przyrodniczych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować zielarstwo i terapie roślinne.

W trakcie studiów:

Poznasz historię zielarstwa. Dowiesz się wszystkiego o uprawie, hodowli i wykorzystywaniu ziół oraz roślin leczniczych. Przyjrzysz się ich właściwościom, gdy samodzielnie przeprowadzisz badania na skomplikowanej aparaturze. Będziesz mógł uczestniczyć w spotkaniach z wybitnymi ekspertami z dziedziny nauk przyrodniczo – matematycznych. Te spotkania na pewno przyniosą ci mnóstwo korzyści. Na kierunku zielarstwo i rośliny lecznicze zapoznasz się również z następującymi przedmiotami: biologią, botaniką, genetyką, czy biochemii. Każda z nich pozwoli ci zrozumieć świat roślin i uzmysłowić sobie, jak ważnym ogniwem są rośliny rosnące w najbliższym otoczeniu człowieka. Dzięki studiom nauczysz się odróżniać grzyby jadalne od trujących i niejadalnych. Wreszcie żadne grzybobranie nie będzie dla ciebie traumatyczne. Ważnym punktem studiowania zielarstwa i terapii leczniczej będą ćwiczenia praktyczne. W ten sposób wykształcisz cenne umiejętności, potrzebne w codziennej pracy. 

Po studiach:

Czeka cię bardzo ciekawe zajęcie. Znajdziesz zatrudnienie w laboratorium. Zajmiesz się badaniem roślin leczniczych i dostarczaniem informacji o możliwościach ich zastosowania. Z twoich usług z pewnością skorzystają firmy z branży kosmetyczno – perfumeryjnej, leczniczej, dietetycznej, spożywczej, farmaceutycznej, a także osoby zainteresowane hodowlą roślin leczniczych i ziół na własny użytek. Praca, którą wykonasz na pewno przyniesie dużo satysfakcji. Da ci pieniądze i poczucie, ze robisz coś wartościowego, z czego korzyści mogą czerpać wszyscy ludzie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *