Medicine and health care
|

Zastosowania fizyki w biologii i medycynie – kierunek studiów

Zastosowanie fizyki w biologii i medycynie łączy w sobie umiejętności teoretyczne z wykorzystaniem ich w specyficznych warunkach pracy. Jest to kierunek dla osób, które planują swoją karierę związać z medycyną, ale zamiast bezpośrednio leczyć, chciałyby mieć wpływ na to jakie metody są wykorzystywane przez lekarzy. Absolwenci mogą z powodzeniem zająć specjalistyczne stanowiska w firmach i przedsiębiorstwach farmaceutycznych jak i zakładach biotechnologicznych. Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów? Zachęcamy do dalszej części artykułu!

Gdzie studiować zastosowanie fizyki w biologii i medycynie?

Zastosowanie fizyki w biologii i medycynie to jeden z kierunków nauk przyrodniczych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować zastosowanie fizyki w biologii i medycynie.

W trakcie studiów

Podczas studiów na zastosowaniach fizyki w biologii i medycynie słuchacz zdobędzie wiedzę w zakresie podstaw fizyki, matematyki, biologii, chemii i technologii informatycznych oraz umiejętność stosowania metod i narzędzi nauk matematyczno-przyrodniczych w problemach biofizycznych i biomedycznych, ze szczególnym uwzględnieniem pracy w zespołach interdyscyplinarnych oraz komunikacji z biologami i lekarzami.

Po studiach

Absolwent znajdzie pracę: w przedsiębiorstwach zajmujących się farmaceutyką, w firmach biotechnologicznych może również pozostać na uczelni na studiach doktoranckich.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *