Black geometric hexagonal abstract background. Futuristic and technology concept
|

Nanotechnologie i nanomateriały – kierunek studiów

Słuchacze studiów na makrokierunku Nanotechnologie i nanomateriały w praktyce korzystają z podstawowej wiedzy z zakresu fizyki i technicznych zastosowań fizyki, nauk chemicznych i technicznych oraz chemicznych procesów technologicznych. Ponadto posiadają umiejętności z zakresu technologii, projektowania i wytwarzania nowoczesnych nanomateriałów. Absolwenci tego kierunku znają obowiązujące w przemyśle chemicznym przepisy prawne i etyczne. Dlaczego warto rozpocząć ten kierunek studiów i gdzie absolwenci znajdują zatrudnienie? Dowiedź się więcej!

Gdzie studiować nanotechnologie i nanomateriały?

To jeden z kierunków technicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować nanotechnologie i nanomateriały.

W trakcie studiów:

Absolwenci makrokierunku „Nanotechnologie i nanomateriały” uzyskają szeroki zakres wiedzy z obszaru zagadnień związanych z technologiami i nanotechnologiami, a zwłaszcza dotyczącej: otrzymywania nowoczesnych materiałów polimerowych i nieorganicznych, gospodarki surowcami i odpadami, metod otrzymywania nanomateriałów, chemii i technologii otrzymywania polimerów, metod badania właściwości oraz przetwórstwa i recyklingu materiałów polimerowych z nanocząstkami, nanostruktur (polimery, ciekłe kryształyi, nowoczesne materiały o właściwościach magnetycznych).

Po studiach:

Absolwenci tego kierunku mogą podjąć pracę:

  • w przemyśle chemicznym, elektronicznym, farmaceutycznym,
  • w optoelektronice i instytucjach związanych z inżynierią materiałową,
  • na stanowiskach związanych z organizacją i prowadzeniem procesów produkcyjnych oraz do prowadzenia badań analitycznych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *