Carbone fiber background
|

Zaawansowane materiały i nanotechnologia – kierunek studiów

Stworzenie tego kierunku jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na ekspertów takich specjalności jak nauki techniczne, matematyczne i przyrodnicze. Dynamiczny rozwój tych dziedzin nauki sprawił, że obecnie poszukiwani są właśnie absolwenci tych kierunków. Studia na tym kierunku pozwalają studentom zapoznać się z nowinkami technologicznymi i naukowymi, co ułatwi im później zdobycie zatrudnienia. Co możesz robić na po tych studiach i dlaczego w ogóle warto je wybrać? Chcesz wiedzieć więcej? Zachęcamy do lektury całego artykułu!

Gdzie studiować zaawansowane materiały i nanotechnologię?

Zaawansowane materiały i nanotechnologia to jeden z kierunków nauk technicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować zaawansowane materiały i nanotechnologię.

W trakcie studiów:

Studia zaawansowanych materiałów i nanotechnologii umożliwiają zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy i umiejętności z zakresu fizyki, chemii, nauki o materiałach i podstaw nanotechnologii. W szczególności dotyczy to przewidywania właściwości szerokiego zakresu zaawansowanych materiałów na poziomie makro- i mikroskopowym.

Po studiach:

Kierunek ten kształci kadry dla dynamicznie rozwijających się gałęzi przemysłu opartych na nowoczesnych technologiach i funkcjonalnych materiałach nowej generacji (takich jak: nanomateriały, biomateriały, materiały fotoniczne, zaawansowane materiały dla współczesnej elektroniki i optoelektroniki) oraz kadry dla przemysłowych i akademickich laboratoriów badawczych i rozwojowych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *