Fisherman with box of fish in port
|

Eksploatacja mórz i oceanów – kierunek studiów

Eksploatacja mórz i oceanów jest kierunkiem idealnym dla tych, którzy interesują się biologią organizmów morskich, geologią morza, ochroną środowiska morskiego. Jest to kierunek, który łączy w sobie elementy różnych dziedzin nauki: zarówno ścisłych (takich jak matematyka i fizyka), jak i biologicznych. Podczas studiów na tym kierunku słuchacze uczą się rozumieć i analizować zjawiska i procesy, które dokonują się w środowisku morskim oraz wpływ człowieka na to środowisko. Jeśli chciałbyś poznać zagadnienia związane z eksploatacją oceanów, czytaj dalej!

Gdzie studiować eksploatację mórz i oceanów?

Eksploatacja mórz i oceanów to jeden z kierunków nauki przyrodniczej. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować eksploatację mórz i oceanów.

W trakcie studiów:

Przedmioty ogólne i kierunkowe na eksploatacji mórz i oceanów to m.in.: matematyka i statystyka, biologia, chemia, fizyka, ekologia, geologia fizyczna, oceanografia biologiczna, oceanografia chemiczna, geologia morza, hydrobiologia, hydrochemia, fizyka morza, zasady pracy w morzu i strefie brzegowej.

Po studiach:

Absolwenci eksploatacji mórz i oceanów znajdą zatrudnienie w organizacjach i instytucjach, które zajmują się ochroną i eksploatacją mórz i oceanów. Mogą również szukać pracy w służbach technicznych, administracji morskiej i nadzorze technicznym oraz w instytucjach i gospodarstwach zajmujących się kulturą morską.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *