handsome professional young photographer using camera in photo studio

Fotografia – kierunek studiów

Fotografia to magia, skoro jedno dotknięcie spustu zatrzymuje czas. Aby nauczyć się czarować obrazem, trzeba być nie lada wirtuozem. Profesjonalną przygodę z aparatem najlepiej rozpocząć od studiów na kierunku fotografia. Na rynku znaleźć można całe multum kursów i szkoleń z zakresu fotografii. Nie zastąpią one jednak w żaden sposób prawdziwych studiów akademickich. Znane uczelnie oferują naukę fotografii na najwyższym poziomie. Każda licząca się uczelnia w Polsce ma ten kierunek w swej ofercie edukacyjnej. Zapraszamy do dalszej lektury artykułu! 

Co warto wiedzieć o kierunku fotografii?

Fotografia to jeden z kierunków artystycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować fotografie.

W trakcie studiów:

Nacisk rozłożony jest głównie na praktyczne umiejętności. Konkretne działanie, w różnych sytuacjach ma pokazać, czy jesteśmy dobrymi fotografami. Nie zaniedbuje się oczywiście wiedzy teoretycznej, dlatego każdy student fotografii musi znać między innymi historię sztuki, ze szczególnie mocnym akcentem położonym na historię filmu i fotografii. Jak się okazuje te dwie dziedziny wzajemnie się przenikają. W pracy fotografa bardzo istotną rolę odgrywa sceneria. Studenci rozwijają umiejętność doboru odpowiedniego tła odbywając zajęcia w pracowniach fotograficznych lub w otwartej przestrzeni (miasto, plener, itp.). Poznają także różne formy fotografii (akt, pejzaż, portret, reklama, i inne). Wiele uczelni organizuje spotkania ze znanymi fotografami, konkursy fotograficzne albo wyjazdy na festiwale. W ten sposób młodzi adepci fotografii mogą uczyć się od najlepszych trudnej sztuki robienia zdjęć. 

Po studiach:

Na świeżo upieczonych fotografów czeka wiele atrakcyjnych miejsc pracy. Najczęściej młodych absolwentów kierunku fotografia zatrudnia się na planach filmowych, gdzie mogą znakomicie doskonalić swój warsztat. Po fotografów sięgają często agencje reklamowe, wydawnictwa, domy mody, czy media. O fotografów bije się także bardzo szybko rozwijający się rynek gier komputerowych. W tej branży korzysta się nie tylko z ich umiejętności „władania” obiektywem, ale przede wszystkim ze zdolności posługiwania się skomplikowanymi aplikacjami komputerowymi. Zawód fotografa wymaga dużych umiejętności i odrobiny szczęścia. Daje jednak bardzo dużo satysfakcji i rozwija przez całe życie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *