Sunset view of Pyramid complex of Giza, in Cairo, Egypt
|

Filologia orientalna (orientalistyka) – kierunek studiów

Alternatywą dla osób o filologicznym zacięciu, zainteresowanych kulturą Bliskiego Wschodu jest filologia orientalna. Pod tą nazwą kryją się arabistyka, indianistyka, iranistyka, turkologia, japonistyka. Studiując filologię orientalną połączysz dobrą znajomość wybranego języka z wiedzą o literaturze, kulturze, religii, a także problemach politycznych danego regionu. Wśród kierunków filologicznych w ubiegłorocznej rekrutacji królowała japonistyka z około 13 kandydatami na miejsce. Na arabistyce o jedno miejsce starało się blisko 5 kandydatów.

Gdzie studiować filologię orientalną?

Filologia orientalna to jeden z kierunków humanistyczno-społecznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować filologię orientalną.

W trakcie studiów:

Treści kształcenia odpowiednie dla wybranej specjalizacji są prowadzone w obszarze: praktycznej nauki jezyka, wiedzy o języku i komunikacji, wiedzy o literaturze i kulturze wybranego obszaru językowego, wiedzy o akwizycji i nauce języków, językoznawstwa i językoznawstwa stosowanego, literaturoznawstwa, kulturoznawstwa.

Po studiach:

Absolwenci znajdują zatrudnienie: – w biurach tłumaczeń, – instytucjach kultury jako znawcy kultury i sztuki Bliskiego Wschodu, – instytucjach naukowo-badawczych, – administracji i organizacjach pozarządowych, – instytucjach biznesowych i mediach, – szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *