man snowboarder with slovakia flag at ski resort slope
|

Filologia słowacka – kierunek studiów

W trakcie studiów na filologii słowackiej student zdobywa wiadomości z historii i kultury krajów południowosłowiańskich, a także literatury i języków słowiańskich. Ponadto przyswaja sobie szczegółowe wiadomości dotyczące wybranego języka kierunkowego, czyli w tym przypadku słowackiego. Oprócz nauki dwóch języków słowiańskich, program przewiduje również praktyczną naukę języka zachodniego. Jak na każdej filologii przyda się wrodzony talent do nauki języków obcych, zapał oraz systematyczność. Nie zapominajmy, że na studiach filologicznych łatwo wypaść z obiegu. 

Gdzie studiować filologię słowacką?

Filologia słowacka to jeden z kierunków filologicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować filologię słowacką.

W trakcie studiów:

Niektóre z przedmiotów: historia słowiańszczyzny, południowej, wybrane zagadnienia z historii sztuki oraz folklor Słowian Południowych, język staro-cerkiewno-słowiański, historia literatur słowiańskich, filozofia, geografia turystyczna z elementami realioznawstwa, podstawy organizacji ruchu turystycznego, edytorstwo tekstów naukowych, analiza i interpretacja dzieła literackiego.

Po studiach:

Absolwent znajdzie pracę:

  • nauczyciel języka obcego,
  • tłumacz,
  • w ambasadach,
  • w firmach, które utrzymują kontakty handlowe z Słowacją.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *