Modern yacht on the sea
|

Jachting – kierunek studiów

Kierunek ma na celu wykształcić fachowców w dziedzinie eksploatacji jachtów żaglowych i motorowych, a także w dziedzinie turystyki wodnej, znających się na marketingu, eksploatacji przystani i projektowaniu. Jachting to nowoczesny kierunek studiów, który jest prowadzony na uczelniach technologicznych. Studia są przeznaczone przede wszystkim dla osób ze ścisłym umysłem, które mogą pochwalić się analitycznym sposobem myślenia oraz wyobraźnią podobną do wyobraźni architekta. Przez pierwsze dwa lata student będzie uczestniczył w zajęciach ogólnych, dopiero na trzecim roku wybiera interesujący go kierunek. 

Gdzie studiować jachting?

Jachting to jeden z kierunków technicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować jachting.

W trakcie studiów:

Plan studiów zakłada, aby przez pierwsze dwa lata student będzie uczestniczył w zajęciach ogólnych, a na trzecim roku wybierał kierunek np. jachting. Jachting to międzykierunek, gdyż łączy dwa kierunki nauczania, transport i oceanotechnikę. Oprócz spotkań w salach wykładowych, w planie jest prowadzenie też zajęć w żeglarskich przystaniach, stoczniach, zakładach i instytucjach gospodarki morskiej. Studenci przejdą też podstawowe szkolenie żeglarskie, aby każdy student umiał poprowadzić niewielki jacht lub łódź motorową.

Po studiach:

Kierunek ma wyjątkową przyszłość, gdyż przemysł budowy jachtów i łodzi motorowych nie zamierza ulec likwidacji, a i wody do uprawiania turystyki są u nas pod dostatkiem. Szczególnie nieodkryte są wody Odry i Regalicy na południe od Szczecina. Także na zachód otwiera się atrakcyjny system kanałów i rzek całej Europy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *