Public apartment at night
|

Zarządzanie publiczne – kierunek studiów

Praca w sektorze publicznym w dobie kryzysu gospodarczego jawi się jako stabilna i rozwojowa. Kierunek zarządzanie publiczne pozwala na zdobycie przekrojowej i rozległej wiedzy z zakresu koncepcji i mechanizmów wykorzystywanych w procesie zarządzanie sektorem publicznym, społecznym i organizacjach typu non-profit. Jeśli swoją przyszłość zawodową łączycie z sektorem publicznym, to studia na tym kierunku studiów będą doskonałym wyborem. Kto najlepiej przekaże studentom praktyczną wiedzę z zakresu funkcjonowania sektora publicznego? Czytaj dalej!

Gdzie studiować zarządzanie publiczne?

Zarządzanie publiczne to jeden z kierunków studiów ekonomiczno-biznesowych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować zarządzanie publiczne.

W trakcie studiów:

Zajęcia ze studentami prowadzą zarówno doświadczeni wykładowcy akademiccy, jak i specjaliści, którzy na co dzień zatrudnieni są np. w urzędach marszałkowskich i wojewódzkich. Program studiów został opracowany zgodnie z najlepszymi wzorcami i praktykami, które stosują zagraniczne uczelnie. W czasie studiów studenci opanują umiejętności z zakresu: wykorzystania zróżnicowanych instrumentów w procesie zarządzania organizacjami z sektora publicznego, efektywnego kreowania rozwoju gospodarczo-społecznego, stosowania nowoczesnych rozwiązań w zakresie współpracy administracji publicznej z otoczeniem. 

Po studiach:

Doskonałe przygotowanie merytoryczne absolwentów Zarządzania publicznego sprawia, iż będą oni poszukiwaną grupą zawodową na współczesnym rynku pracy. Dynamiczny rozwój sektora publicznego, społecznego i organizacji typu non-profit sprawia, iż umiejętności i wiedza absolwentów zarządzania publicznego będzie doceniona przez przyszłych pracodawców.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *