Mexican food tacos
|

Akwakultura i bezpieczeństwo żywności – kierunek studiów

Jest to makrokierunek, który łączy w sobie wiedzę z zakresu funkcjonowania i ochrony ekosystemów wodnych oraz bezpieczeństwa żywieniowego człowieka. Student poznaje zasady chowu i hodowli ryb oraz innych organizmów wodnych, a także zasady sterowania tymi procesami, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa żywnościowego na każdym etapie produkcji i przetwarzania surowca. Kto jest idealnym kandydatem na te studia? Jakie są perspektywy zatrudnienia i dlaczego warto wybrać właśnie ten kierunek? Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do lektury!

Gdzie studiować „ochrona ekosystemów wodnych i bezpieczeństwo żywieniowe”?

„Ochrona ekosystemów wodnych i bezpieczeństwo żywieniowe” to jeden z kierunków nauk przyrodniczych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować „ochrona ekosystemów wodnych i bezpieczeństwo żywieniowe„.

W trakcie studiów:

Uczy się oceniać kondycję organizmów wodnych. Zaznajamia się ze sposobami pozyskiwania i zabezpieczenia po złowieniu organizmów wodnych, a także podstawy technologii ich przetwórstwa oraz wszelkie ustawy prawne związane z zawodem.

Po studiach:

Absolwent znajdzie pracę w: – przedsiębiorstwach związanych z akwakulturą i/lub bezpieczeństwem żywieniowym, – laboratoriach badawczych i kontrolnych instytucji związanych z akwakulturą, bezpieczeństwem żywnościowym, a także z ochroną środowiska.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *