Makeup time
|

Chemia kosmetyczna – kierunek studiów

Opracowanie nowatorskiej receptury kosmetycznej nie jest sprawą prostą. Wiedzą o tym doskonale ludzie związani ze środowiskiem kosmetycznym i farmaceutycznym. Jeśli Ty również chcesz zgłębić wiedzę na ten temat to kierunek chemia kosmetyczna jest stworzony właśnie dla Ciebie. Wybierając go otwierasz sobie drogę do przyszłej kariery zawodowej w firmach kosmetycznych i farmaceutycznych oraz laboratoriach badawczych. Absolwenci opracowują składy kosmetyków oraz sprawdzajają ich jakość, a także ich działanie i właściwości. Chcesz wiedzieć więcej? 

Gdzie studiować chemię kosmetyczną?

Chemia kosmetyczna to jeden z kierunków nauk przyrodniczych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować chemię kosmetyczną.

W trakcie studiów:

W trakcie studiów zdobędziecie wiedzę z dziedzin takich jak: chemia, botanika, genetyka, mikrobiologia, immunologia. Wszystko to będzie Wam niezbędne do efektywnego wywiązywania się z obowiązków zawodowych w Waszej przyszłej pracy. W czasie licznych laboratoriów poznacie skomplikowaną budowę skóry, włosów, paznokci oraz wpływ kosmetyków na ich wygląd. Studia na kierunku chemia kosmetyczna realizowane są na poziomie studiów I stopnia (studiów licencjackich), w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Wybrane przedmioty:

  • nowoczesne metody instrumentalne w analizie kosmetyków,
  • bezpieczeństwo i skuteczność produktów kosmetycznych,
  • związki powierzchniowo-czynne,
  • antyutleniacze i ich analiza,
  • fotostarzenie i substancje promieniochronne,
  • barwniki.

Po studiach:

Po zakończeniu studiów licencjackich absolwenci mogą kontynuować naukę na studiach II stopnia, na wybranym przez siebie kierunku. Dzięki doskonałemu przygotowaniu praktycznemu i merytorycznemu absolwenci kierunku chemia kosmetyczna mogą podjąć pracę w laboratoriach badawczych oraz firmach działających w branży kosmetycznej, chemicznej oraz farmaceutycznej. Wielu absolwentów znajdzie również zatrudnienie w charakterze przedstawicieli firm chemicznych, farmaceutycznych oraz kosmetycznych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *