Budapest Hungary, Hungarian flag closeup
|

Filologia węgierska – kierunek studiów

Jeśli masz zacięcie filologiczne i chciałbyś opanować język Gabora Bethlena i Macieja Korwina to znaczy, że filologia węgierska jest przeznaczona właśnie dla Ciebie. Dzięki rozbudowanemu programowi studiów opanujesz zarówno skomplikowany język węgierski, jak i poznasz historię, kulturę i tradycję Węgier. Uwaga! Język węgierski uchodzi za językiem polskim za jeden z najtrudniejszych w Europie, dlatego aby skończyć te studia należy się nieźle przyłożyć. Jeśli jednak jesteś konsekwenty i nauka języków nie sprawia Ci trudności, warto je wybrać! 

Gdzie studiować filologię węgierską?

Filologia węgierska to jeden z kierunków filologicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować filologię węgierską.

W trakcie studiów

W trakcie studiów zdobędziesz wiele cennych umiejętności, które będą stanowić cenny kapitał na rynku pracy. W programie studiów na kierunku filologia węgierska znajdą się rozmaite przedmioty: filozofia, językoznawstwo, wstęp do hungarystyki, tłumaczenia węgiersko-polskie oraz polsko-węgierskie, realioznawstwo węgierskie i wiele innych, fascynujących przedmiotów.

Po studiach:

Po studiach będziesz wiedział co oznacza „A legkĂśzelebbi viszontlĂĄtĂĄsra”. Dzięki biegłej znajomości języka węgierskiego będziesz mógł podjąć pracę w charakterze tłumacza, lektora lub nauczyciela j. węgierskiego. Praca będzie czekać również na Ciebie w sektorze biznesowym. Wiele firm potrzebuje specjalistów władających biegle językiem węgierskim. Ukończenie hungarystyki otwiera przed Tobą wiele możliwości.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *