Operator talking on the phone
|

Telekomunikacja – kierunek studiów

Kierunek studiów telekomunikacja kształci specjalistów w zakresie projektowania, realizacji i eksploatacji urządzeń transmisji danych, sygnałów obrazu i dźwięku. Na Telekomunikacji student zostaje przygotowany do samodzielnego rozwiązywania problemów w zakresie projektowania, realizacji i eksploatacji analogowych i cyfrowych układów, urządzeń oraz systemów telekomunikacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Gdzie studiować telekomunikację?

Telekomunikacja to jeden z kierunków technicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować telekomunikację.

W trakcie studiów:

Na kierunku telekomunikacja student zdobywa umiejętności podejmowania samodzielnych przedsięwzięć inżynierskich, uczestniczenia w pracy zespołowej, jak i kierowania zespołami ludzkimi.

Po studiach:

Absolwent kierunku telekomunikacja ma przygotowanie do pracy w instytucjach związanych z teleinformatyką oraz szeroko pojętą telekomunikacją, w tym w biurach projektowych i rozwojowych przedsiębiorstw oraz w instytutach badawczych. Może znaleźć zatrudnienie w firmach produkujących sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny, u operatorów sieci telekomunikacyjnych i teleinformatycznych, przy eksploatacji i serwisie sprzętu informatycznego i telekomunikacyjnego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *