selective focus of word marketing and components related to marketing on pieces of paper on blue
|

Marketing – kierunek studiów

Marketing jest interdyscyplinarnym obszarem wiedzy, który czerpie i wykorzystuje doświadczenia wielu innych nauk: psychologii, socjologii, ekonomii, statystyki, a nawet filozofii. Kierunek ten jest szczególnie dedykowany osobom, które są zainteresowane rozwijaniem swoich umiejętności analitycznych i zdolności kreatywnego myślenia. Jeśli chcesz decydować o rozwoju marki, kreować duże kampanie reklamowe i dbać i wizerunek przedsiębiorstw na współczesnym rynku, to studia na kierunku marketing są dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Zapraszamy do dalszej lektury!

Gdzie studiować marketing?

Marketing to jeden z kierunków ekonomiczno-biznesowych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować marketing.

W trakcie studiów:

Głównym celem studiów na tym kierunku jest kształcenie specjalistów z zakresu kreowania akcji marketingowych, badań rynku i komunikacji rynkowej, PR oraz zarządzania marką. W programie studiów znajdziecie wiele interesujących przedmiotów, np.:

  • Podstawy zarządzania
  • Narzędzia informatyczne w zarządzaniu
  • Nowoczesne technologie w marketingu
  • Psychospołeczne aspekty marketingu
  • Marketing międzynarodowy
  • Zarządzanie marketingiem w praktyce

Zajęcia mają w przeważającej mierze charakter interaktywny i projektowy. Studenci biorą udział w pracach zespołowych, grach strategicznych i symulacjach komputerowych. Dzięki temu rozwijają swoje umiejętności praktyczne i jeszcze w czasie studiów mogą wykorzystywać zdobytą na wykładach wiedzę w warunkach zbliżonych do płaszczyzny biznesowej. Marketing możecie studiować na poziomie licencjackim i magisterskim, czyli studiów I i II stopnia, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Po studiach:

Jeśli widzisz swoją przyszłość zawodową w sferze marketingu, public relations, reklamie, branży e-commerce i szeroko pojętej komunikacji rynkowej, to jako absolwent marketingu możesz liczyć na duże możliwości zatrudnienia. Gdzie można pracować? Większość współczesnych firm, które dba o swój rozwój, posiada własne działy marketingu. Na rynku funkcjonują również setki agencji marketingowych, reklamowych i interaktywnych, w których Twoje umiejętności i szeroka wiedza branżowa będą bardzo pożądane.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *