Flag of the Czech Republic
|

Filologia czeska – kierunek studiów

Studia na filologii czeskiej to przede wszystkim niesamowite spotkanie z kulturą tak bliską, a jednak tak odmienną od naszej. Mamy z Czechami wiele wspólnego, a to, czym się różnimy można poznać w trakcie studiów na kierunku filologia czeska. To tu można zgłębiać literaturę Hrabala, Kundery i wielu innych wybitnych czeskich prozaików. Tu można studiować historię i język naszych sąsiadów, poznawać kulturę i tradycję Rep. Czeskiej, zapoznać się z bogatym dorobkiem kinematografii, geografią i bogatą ofertą turystyczną tego kraju. Zapraszamy do dalszej lektury! 

Gdzie studiować filologię czeską?

Filologia czeska to jeden z kierunków filologicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować filologię czeską.

W trakcie studiów:

Na studenta filologii czeskiej czeka przede wszystkim gramatyka i literatura czeska. Dalej zapoznanie się z historią i kulturą Czech. Poprzez studia historii i kultury Czech pogłębia też historię Polski, bo przecież nie sposób uniknąć wspólnych wątków.

Po studiach:

Absolwenci kierunku otrzymują profesjonalne przygotowanie do pracy w wielu instytucjach i organizacjach jako tłumacze, nauczyciele oraz specjaliści w zakresie komunikacji. Z perfekcyjną znajomością języka czeskiego można szukać pracy za granicą i w kraju jako tłumacz, w mediach, prasie i wielu innych humanistycznych dziedzinach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *