Inscriptions in Greek
|

Filologia grecka (hellenistyka) – kierunek studiów

Studia hellenistyczne prezentują całość greckiej tradycji językowej i dziedzictwa kulturowego. Umożliwiają zapoznanie się z kulturą grecką od jej początków aż po Grecję współczesną, zrozumienie roli, jaką Grecja odegrała nie tylko w kulturze Europy Zachodniej, ale także w kształtowaniu oblicza kultury regionu wschodniego, poznanie współczesnego tętniącego życiem kraju, odwiedzanego co roku przez miliony turystów. Studenci filologii greckiej w okresie studiów zapoznają się gruntownie z językami łacińskim i greckim oraz literaturą i historią starożytnej Grecji.

Gdzie studiować hellenistykę?

Hellenistyka to jeden z kierunków filologicznych. Zobacz wszystkie uczelnie gdzie możesz studiować hellenistykę.

W trakcie studiów:

Studenci  zapoznają się z podstawami literaturoznawstwa, językoznawstwa i historii filozofii.  Studenci uczestniczą obowiązkowo w ćwiczeniach praktycznych z języków greckiego i łacińskiego w grupach odpowiadających stopniowi zaawansowania studenta w danym języku.

Po studiach:

Absolwent hellenistyki może znależć zatrudnienie: – w branży turystycznej; – jako tłumacz; – w placówkach oświatowych i kulturalnych; – w firmach usługowych; – jako nauczyciel języka (po ukończeniu studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego); – w mediach; – jako badacz dziejów Grecji i greckiej kultury

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *