Music lesson with kids

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej – kierunek studiów

Kandydatowi na ten kierunek przyda się przede wszystkim posiadanie tzw. słuchu muzycznego. Ogromnie ważna jest też inicjatywa twórcza i umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów, zwłaszcza z dziećmi. Po ukończeniu tego typu studiów można mieć z nimi dużo do czynienia. Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to kierunek łączący treści pedagogiczne z zajęcia muzycznymi, np. z gry na instrumencie, śpiewu czy historii i teorii muzyki. Jeśli jesteś muzykalny i chciałbyś pracować z dziećmi w przyszłości, być może jest to kierunek dla Ciebie?

Gdzie studiować edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej?

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to jeden z kierunków artystycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej.

W trakcie studiów:

fortepian, harmonia, historia muzyki, analiza dzieła muzycznego, kształcenie słuchu, literatura muzyczna, chór/zespoły instrumentalne, dyrygentura/dyrygowanie, czytanie partytur, instrumentacja, nauka akompaniamentu z czytaniem a vista, zajęcia muzyczno-ruchowe, instrumenty szkolne, historia kultury, specjalistyczna literatura muzyczna, interpretacja tekstu literackiego z dykcją, improwizacja fortepianowa, propedeutyka kompozycji i aranżacji, komunikacja społeczna i organizacja imprez, promocja i marketing dóbr kultury;

Po studiach:

Absolwent tego kierunku znajdzie pracę jako:

  • animator kultury muzycznej,
  • organizator festiwali, konkursów i imprez muzycznych,
  • nauczyciel zajęć dydaktycznych i ogólnomuzycznych w szkole muzycznej pierwszego i drugiego stopnia,
  • pedagog w placówce przedszkolnej,
  • nauczyciel rytmiki,
  • menedżer zespołów wokalnych, instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *