Digital Art

Intermedia – kierunek studiów

Kierunek artystyczny, który (zgodnie z podziałem studiów na sztuki piękne, sztuki projektowe i konserwację dzieł sztuki) należy do dziedziny sztuk pięknych. Są to studia przygotowujące do samodzielnego uprawiania twórczości artystycznej, poszerzania umiejętności i wiedzy oraz rozwijania refleksji nad współczesną sztuką. Kto jest idealnym kandydatem? Z pewnością przyda się talent do tworzenia własnych dzieł, twórcze myślenie, kreatywność i niezłe wyczucie smaku. A absolwentom przyda się trochę szczęścia – najlepsi otrzymają najlepsze zlecenia.

Gdzie studiować intermedia?

Intermedia to jeden z kierunków artystycznych. Są to studia, które przygotowują do samodzielnego uprawiania twórczości artystycznej, poszerzania umiejętności i wiedzy oraz rozwijania refleksji nad współczesną sztuką. Idealnym kandydatem jest osoba posiadająca talent do tworzenia własnych dzieł, twórcze myślenie, kreatywność i niezłe wyczucie smaku. Absolwentom przyda się trochę szczęścia – najlepsi otrzymają najlepsze zlecenia. Zobacz gdzie studiować intermedia.

W trakcie studiów:

Studia na kierunku intermedia obejmują tradycję modernistyczną i postmodernistyczną, ze szczególnym uwzględnieniem tendencji ostatnich czterdziestu lat oraz tradycji sztuki nowych mediów.

Po studiach:

Intermedia przygotowują do pracy i współpracy z instytucjami kulturalnymi i medialnymi, do samodzielnego lub zespołowego tworzenia i kierowania realizacją projektów łączących zagadnienia komunikacyjne z nowymi technologiami (wideo, telewizja, cybernetyka, projektowanie wirtualnych bodźców, animacja, scenografia wirtualna, media mieszane, film eksperymentalny, statyczny i ruchomy obraz cyfrowy, łączenie obrazu z dźwiękiem, inne formy synkretyczne, instalacja wielomedialna, performance).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *