Singer woman in recording studio

Wokalistyka – kierunek studiów

Barwa, skala, siła, tonacja czynią nasz głos innym od głosu kolegi czy koleżanki z ławki. Dzięki niemu możemy również trafić na wymarzone studia. Wokalistyka jest kierunkiem dla tych, którzy lubią i potrafią śpiewać. Występy przed publicznością wymagają od kandydata na ten kierunek, sporej dawki pewności siebie. Należy pamiętać o tym, że wszechstronnie wykształcony muzyk to nie tylko śpiewak, ale również znawca w swej dyscyplinie artystycznej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego kierunku studiów, koniecznie zapoznaj się z całym artykułem!

Gdzie studiować wokalistykę?

Wokalistyka to jeden z kierunków artystycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować wokalistykę.

W trakcie studiów:

Na tym kierunku student na pewno spotka się z takimi przedmiotami, jak: kształcenie słuchu, literatura muzyczna, historia muzyki, analiza dzieła muzycznego, fortepian ogólny, literatura specjalistyczna, podstawy śpiewu solowego, zespoły wokalne, gra aktorska i wymowa sceniczna, ruch sceniczny, współpraca z korepetytorem, literatura specjalistyczna, metodologia pracy badawczej, śpiew solowy, przygotowania opery, oratorium, kantaty i cyklu pieśni.

Po studiach:

Absolwenci wokalistyki powinni być gotowi do podjęcia działalności estradowej, scenicznej i koncertowej we współpracy z zespołami wokalnymi, operowymi i oratoryjnymi. Niektórzy absolwenci podejmują pracę w szkolnictwie (po ukończeniu specjalności nauczycielskiej).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *