Kierunek operatorski – obraz multimedialny – kierunek studiów
Chcesz iść na studia z obrazu multimedialnego? Dowiesz się tam wszystkiego na temat nowoczesnych multimediów. Oferta studiów skierowana jest do osób zainteresowanych nowoczesnymi technologiami w multimediach. Celem natomiast, wykształcenie profesjonalnych operatorów obrazu, znających nie tylko techniki montażu materiałów audiowizualnych, lecz także sprawnie obsługujących wszelkie urządzenia rejestrujące obraz. Od kandydatów chcących podjąć studia oczekuje się umiejętności zaprezentowania własnego dorobku artystycznego przed komisją rekrutacyjną.
Gdzie studiować obraz multimedialny?
Obraz multimedialny to jeden z kierunków studiów artystycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować obraz multimedialny.
W trakcie studiów:
Wkroczysz w świat multimediów. Poznasz nowoczesne kamery. Nauczysz się obsługiwać sprzęt służący do rejestrowania obrazu. Oswoisz się z planem filmowym. Zgłębisz tajniki kręcenia reklam, klipów, filmów, itp. Zdobędziesz doświadczenie w kreowaniu wirtualnej rzeczywistości. Otrzymasz zdolność obróbki obrazu i wzbogacania go różnorodnymi efektami. Nie obca stanie ci się także animacja komputerowa. Odbędziesz też podróż do przeszłości. Poznasz dzieje filmu. Przyjrzysz się zmianom, jakie zaszły w sztuce na przestrzeni wieków, poznasz ludzi, ich kulturę i światopogląd. Twoi opiekunowie na pewno nie pozwolą, byś spoczął na laurach. Zaaplikują ci solidną dawkę wiedzy kierunkowej i ogólnej. Dzięki ich staraniom staniesz się doskonale wykwalifikowanym ekspertem, który w świecie nowoczesnych multimediów porusza się jak ryba w wodzie. Jednocześnie nie zapomnisz, że jesteś człowiekiem z krwi i kości, masz swoją historię i własne korzenie. Studiowanie na kierunku obraz multimedialny będzie przyjemnością, ale także ciężką pracą. Kwalifikacje, jakie zdobędziesz dzięki tym studiom, spokojnie wykorzystasz w zawodowej karierze za obiektywem kamery lub przed ekranem komputera.
Po studiach:
Na kierunku obraz multimedialny uzyskasz możliwość podjęcia pracy w studiu fotograficznym, na planie filmowym, w telewizji czy agencji reklamowej. Będziesz mógł pracować choćby przy produkcji gier komputerowych w charakterze operatora kamery, montażysty, grafika, specjalisty od efektów specjalnych, animatora, itp. Umiejętności, jakie otrzymasz dzięki studiom, pozwolą ci pracować na całym terenie Unii Europejskiej, a także za oceanem, w wielkich koncernach medialnych lub w największych studiach filmowych świata.