Happy man playing video games with gaming console in the club
|

Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej – kierunek studiów

Absolwent kierunku otrzymuje z tytuł licencjata oraz praktyczne przygotowanie do prowadzenia samodzielnej działalności w dziedzinie projektowania gier i przestrzeni wirtualnej. Uzyskane wykształcenie pozwoli na otwarcie drogi do dalszego kształcenia na studiach drugiego stopnia oraz rozwijania własnej indywidualności. Oprócz przygotowania w zakresie obsługi programów, potrzebna też będzie praktyka w wykonywaniu projektów oraz odrobina talentu. Są to studia dla osób, które mają zdolności artystyczne oraz myślą niezwykle kreatywnie. Zapraszamy do lektury!

Gdzie studiować „projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej”?

„Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej” to jeden z kierunków artystycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować „projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej”.

W trakcie studiów:

W programie studiów znajdują się zajęcia z grafiki artystyczne i projektowania graficznego z naciskiem na znajomość warsztatu grafiki komputerowej ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych technologii projektowania gier (animacja komputerowa 2D, animacja komputerowa 3D, projektowanie silników gier, projektowanie poziomów gier, efektów specjalnych, oświetlenia, tekstur, operowanie kadrem, modelowanie obiektów 3D, mechanika postaci i obiektów, projektowanie świata gry).

Po studiach:

Studia przygotowują do zawodu grafika w przemyśle gier komputerowych i rozrywki interaktywnej, a także w agencjach reklamowych czy instytucjach kultury.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *