Hands holding national flag of Ukraine in the shape of the borders of Ukraine. Support for Ukraine
|

Filologia ukraińska – kierunek studiów

Na studiach filologicznych doskonale odnajdzie się osoba zafascynowana językiem obcym i kulturą innych krajów. Przydatne są także zdolności językowe. Coraz częściej na studia językowe decydują się nie tylko ich pasjonaci, ale również osoby chcące być wszechstronnie wykształcone. Dzisiejszy pracodawca oczekuję już nie tylko specjalisty w danej dziedzinie, ale również osoby, dla której nie będzie problemem komunikowanie się w języku obcym i to nie jednym. Absolwent kierunku językowego nie powinien mieć problemów ze znalezieniem pracy.

Gdzie studiować filologię ukraińską?

Filologia ukraińska to jeden z kierunków filologicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować filologię ukraińską.

W trakcie studiów:

Plany studiów lingwistycznych są skonstruowane tak, by student mógł nie tylko dogłębnie poznać dany język, ale również kulturę, historię, gospodarkę i specyfikę kraju lub krajów, w których język jest stosowany na co dzień. Na studiach na pewno nie zabraknie zajęć z gramatyki, literatury, historii oraz przedmiotów translatorskich, czy lingwistycznych. Oprócz tego studiując na kierunku językowym można liczyć na odbycie jakiejś ekscytującej podróży w odległe miejsce. Wiele uczelni stwarza swoim studentom możliwości wymiany zagranicznej i wakacyjnych wyjazdów. W ich trakcie student może podszkolić studiowany język i poznać obcy kraj „od podszewki”.

Po studiach:

W czasach globalizacji ludzie muszą się ze sobą porozumiewać, a jest to często niewykonalne bez pomocy tłumacza. W praktyce nie ma takiej dziedziny gospodarki, w której nie mógłby być zatrudniony tłumacz. Osoby takie znajdują pracę w różnego rodzaju firmach i korporacjach międzynarodowych, instytucjach państwowych, jednostkach oświatowych. Bardzo często zdarza się, że tłumacze prowadzą własne firmy oferujące usługi translatorskie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *