Office workers on brief
||

Komunikacja w biznesie

Komunikacja w biznesie to kierunek studiów, który koncentruje się na umiejętnościach i strategiach komunikacyjnych wykorzystywanych w kontekście biznesowym. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu strategii promocji, zachowań nabywców, komunikacji multimedialnej, technik sprzedaży, analizy rynku, korespondencji biznesowej, marketingu społecznego, public relations, prezentacji i wystąpień publicznych, zarządzania zespołem, planowania marketingowego, technologii informacyjnych w zarządzaniu sprzedażą, zarządzania kanałami dystrybucji, etyki w relacjach gospodarczych, diagnozowania procesów komunikacyjnych, komunikacji internetowej i marketingu w sieci, sztuki negocjacji i podejmowania decyzji, podstaw komunikowania się i rozwiązywania konfliktów, oraz socjotechnik.

Gdzie studiować komunikację w biznesie?

Komunikacja w biznesie to jeden z kierunków ekonomicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować komunikację w biznesie.

Najczęściej wykładane przedmioty:

Strategia promocji, Zachowania nabywców, Komunikacji multimedialna, Techniki sprzedaży, Analiza rynku, Korespondencja biznesowa, Marketing społeczny, Merchandising, Prawo w reklamie i promocji, Public relations, Prezentacje i wystąpienia publiczne, Rola lidera w pracy zespołowej, Plan marketingowy, Technologie informacyjne w zarządzaniu sprzedażą, Zarządzanie kanałami dystrybucji, Etyka w relacjach gospodarczych, Diagnostyka procesów komunikacyjnych  z zakresu gospodarki, Komunikacja internetowa a marketing w sieci, Sztuka negocjacji i podejmowania decyzji, Podstawy komunikowania się i rozwiązywania konfliktów, Systemy motywowania pracowników, Socjotechniki. 

Po studiach:

Absolwent Komunikacji w biznesie znajdzie zatrudnienie jako: – menedżer ds. komunikacji marketingowej i wewnętrznej, – specjalista ds. public relations, – menedżer ds. promocji produktu i marki, – specjalista ds. obsługi klienta, – specjalisty do spraw wymiany międzynarodowej, – analityk rynku.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *