Anime girl, blonde woman with makeup
|

Filologia japońska (japonistyka) – kierunek studiów

Japonia to gospodarcza potęga o niezwykłej historii, kulturze i tradycji. Jest to kraj nowoczesnych technologii i szybko rozwijającego się społeczeństwa. W Polsce japonistyka jest niezwykle popularna wśród studentów. Świadczy o tym ilość kandydatów, którzy z chęcią studiowaliby tę specjalność. Średnio w rekrutacji rywalizuje ze sobą około 13 kandydatów rywalizowało o jedno miejsce. To sporo, prawda? Dlaczego kandydaci tak bardzo chcą skończyć ten kierunek studiów? Skąd bierze się ich popularność i jakie są perspektywy na zatrudnienie dla absolwentów?

Gdzie studiować japonistykę?

Japonistyka to jeden z kierunków filologicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować japonistykę.

W trakcie studiów:

historia i tradycje Japonii, religie i obyczaje, tradycje ustrojowo-polityczne, system polityczno- prawny, Japonia we współczesnym świecie, literaturoznawstwo, literatura i media japońskie, językoznawstwo, warsztaty filologiczne, gramatyka praktyczna, pisownia, fonetyka, słownictwo, konwersacje;

Po studiach:

Absolwenci Japonistyki znajdują zatrudnienie jako: – tłumacze, – pracownicy naukowi na uczelni, – specjaliści z dziedzin  literatury, filozofii, kultury, sztuki oraz polityki Wschodu w placówkach kulturalnych i dyplomatycznych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *