Diet Greek salad in alternative version for people on diet.
|

Dietetyka – kierunek studiów

Dietetyk to osoba, która tworzy jadłospisy, analizuje wyniki badań i dobiera produkty spożywcze, w określonych ilościach do stylu życia oraz zagrożeń medycznych na które narażeni są jego pacjenci. Nie bez przyczyny uważa się, że dobry dietetyk musi mieć także kompetencje psychologiczne. Zmiana diety jest dla przeciętnego człowieka bardzo trudnym zadaniem, dlatego potrzebuje odpowiedniej motywacji, kontroli efektów oraz kompetentnej wiedzy. Studia w zakresie żywienia człowieka to świetny sposób na zyskanie dobrego zawodu, który może zapewnić błyskotliwą karierę absolwentom Dietetyki! Początki bywają trudne

Gdzie studiować dietetykę?

Dietetyka to jeden z kierunków nauki medycznej. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować dietetykę.

Początki bywają trudne

Dietetyk, jako osoba, która zajmuje się żywieniem człowieka, musi mieć bardzo rozległą wiedzę nie tylko o produktach spożywczych, ale także o fizjologii oraz biochemii organizmów żywych. Z oczywistych względów, należy więc w szkole średniej położyć szczególny nacisk na rzetelną naukę biologii i chemii. Nawet jeżeli uczelnia, którą zamierzasz wybrać nie tworzy kandydatom specjalnych wymagań, postaraj się zyskać jeszcze przed maturą jak najwięcej wiedzy z tych przedmiotów, aby w trakcie studiów móc skoncentrować się, zamiast na powtórkach, na zdobywaniu nowych umiejętności!

Medycyna, chemia spożywcza, biotechnologia i wiele innych, czyli dietetyka

Powyższy nagłówek nie pozostawia wątpliwości. Dietetyka nie jest łatwym i przyjemnym kierunkiem studiów. Do obowiązków adeptów tej dziedziny należy opanowanie bardzo rozległej wiedzy, która zapewni możliwość pomagania ludziom z problemami w zakresie żywienia. Lata nauki wypełnione są wykładami, ćwiczeniami, seminariami oraz godzinami spędzonymi w laboratoriach i na praktykach zawodowych.

Prywatna praktyka dietetyczna

Dietetycy pracują najczęściej w kilku różnych miejscach. Świadczą swoje usługi jako konsultanci w różnego rodzaju placówkach medycznych. Prowadzą indywidualne praktyki w ośrodkach ochrony zdrowia. Zajmują się także planowaniem pracy różnego rodzaju instytucji żywienia zbiorowego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *