Sound audio speaker with neon lights
|

Inżynieria akustyczna – kierunek studiów

Można przewidywać rosnące zapotrzebowanie gospodarki na absolwentów studiów inżynierskich, wszechstronnie wykształconych zarówno w dziedzinie akustyki, jak i elektroniki z informatyką. Można przewidywać rosnące zapotrzebowanie gospodarki na absolwentów studiów inżynierskich, wszechstronnie wykształconych zarówno w dziedzinie akustyki, jak i elektroniki z informatyką. Zaczyna się od solidnych podstaw z dziedziny matematyki, fizyki i informatyki, poznaje się też podstawy muzyki. Dlaczego warto rozpocząć ten kierunek studiów i gdzie pracują absolwenci?

Gdzie studiować inżynierię akustyczną?

Inżynieria akustyczna to jeden z kierunków technicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować inżynierię akustyczną.

W trakcie studiów:

Studenci zdobywają solidne podstawy z dziedziny matematyki, fizyki i informatyki, a także poznają podstawy muzyki. Oprócz tego, zgłębiają tajniki takich sztuk inżynierskich jak realizacja nagrań, sposoby ograniczania hałasu czy technologia analizy i syntezy mowy.

Po studiach:

Przewidywane obszary aktywności zawodowej absolwentów Inżynierii akustycznej to m.in.: inżynieria ochrony środowiska, działy badawczo-rozwojowe w przemyśle, budownictwo, telekomunikacja i komunikacja, media elektroniczne, specjalistyczny przemysł produkujący sprzęt elektroakustyczny, akustyczne urządzenia pomiarowe i oprogramowanie przydatne w akustyce.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *