Electronics workshop in physics lab on old wooden table
|

Fizyka techniczna – kierunek studiów

Na tym kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu fizyki oraz jej technicznych zastosowań, opartą na podstawach nauk matematyczno-przyrodniczych. Absolwent posiada umiejętności rozumienia i opisu zjawisk fizycznych, korzystania z nowoczesnej aparatury pomiarowej i technicznych systemów diagnostycznych oraz przetwarzania i przekazywania informacji. Średnia kandydatów na jedno miejsce wynosi około 3, co pokazuje, że jest to kierunek bardzo popularny wśród młodych ludzi.

Gdzie studiować fizykę techniczną?

Fizyka techniczna to jeden z kierunków nauk technicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować fizykę techniczną.

W trakcie studiów:

Podczas studiów fizycznych, będziesz miał okazję uczyć się takich przedmiotów, jak: chemia, matematyka, podstawy fizyki, elektrotechnika i elektronika, podstawy fizyki technicznej, laboratorium fizyczne, grafika inżynierska, metody matematyczne fizyki, fizyka współczesna, fizyka faz skondensowanych, metody numeryczne. Wymagana jest także praktyka – przynajmniej 50% zajęć powinny stanowić ćwiczenia audytoryjne, laboratoryjne, projektowe, seminaria lub pracownie problemowe.

Po studiach:

Po ukończeniu studiów fizycznych, absolwenci mają szereg możliwości zatrudnienia. Pracę można znaleźć w jednostkach wytwórczych aparatury i urządzeń pomiarowych, różnego rodzaju laboratoriach, jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych aparatury i urządzeń diagnostyczno-pomiarowych oraz w szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *