Europe flag
||

Komunikacja europejska – kierunek studiów

Komunikacja europejska to kierunek interdyscyplinarny. Łączy w sobie nauki prawne, społeczne oraz filologiczno-antropologiczne. Na zajęciach nacisk kładziony jest na edukację, która ma na celu współpracę Polski z krajami Unii Europejskiej. Student zdobywa wiedzę z zakresu szeroko rozumianych nauk humanistycznych i społecznych. Idealnym kandydatem na ten kierunek studiów będą Ci, którzy mają wiedzę z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie, a także podstaw ekonomii. Dlaczego wybrać ten kierunek studiów i gdzie pracują absolwenci komunikacji europejskiej?

Gdzie studiować komunikację europejską?

Komunikacja europejska to jeden z kierunków studiów humanistyczno-społecznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować komunikację europejską.

W trakcie studiów:

Student w trakcie studiów zdobywa wiedzę z zakresu: Unii Europejskiej, kulturowych i społecznych kontekstów integracji europejskiej, kultury europejskiej, prawa międzynarodowego i imigracyjnego, teoretycznych i praktycznych podstaw komunikacji medialnej oraz werbalnej, językowych aspektów komunikacji.

Po studiach:

Absolwenci tego kierunku pracy mogą szukać w administracji rządowej i samorządowej, instytucjach i organizacjach krajowych i międzynarodowych, placówkach kulturalnych, środkach masowego przekazu czy organach Wspólnot Europejskich.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *