Asian charming woman wearing typical Thai dress identity culture
||

Międzynarodowe studia kulturowe – kierunek studiów

Międzynarodowe studia kulturowe łączą wiedzę z zakresu kulturoznawstwa, socjologii, stosunków międzynarodowych i historii. Studenci zdobywają wykształcenie humanistyczne o szerokim zakresie, pozwalające na dogłębne poznanie współczesnych kultur oraz zależności między nimi. Studenci poznają metody badawcze pozwalające na badanie i obserwacje zmian zachodzących w współczesnych kulturach, a także odbywają praktyki w instytucjach przygotowujące do przyszłej pracy zawodowej. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego kierunku studiów? Zapraszamy do dalszej części lektury!

Gdzie studiować międzynarodowe studia kulturowe?

Międzynarodowe studia kulturowe to jeden z kierunków humanistyczno-społecznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować międzynarodowe studia kulturowe.

W trakcie studiów:

Studenci uczestniczą w zajęciach pozwalających zdobyć wiedzę o współczesnej kulturze, sposobach komunikacji, systemach religijnych i etycznych z uwzględnieniem perspektyw politycznych, społecznych i historycznych.

Po studiach:

Absolwenci jako osoby posiadające interdyscyplinarne wykształcenie z zakresu nauk o kulturze przygotowani są do pracy w instytucjach kulturalnych, medialnych i społecznych, a także w międzynarodowych organizacjach rządowych i pozarządowych np. ministerstwach, ambasadach, centrach sztuki i mediach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *