Finances Saving Economy concept
||

Towaroznawstwo – kierunek studiów

Towaroznawstwo to wiedza o jakości towarów, ich właściwościach użytkowych oraz ocenie istotnych parametrów jakościowych oraz ilościowych. Wydaje się, że jest to bardzo szeroka dziedzina wiedzy. Nie bez przyczyny studia na tym kierunku nie należą do prostych, łatwych i przyjemnych. Kandydaci, którym uda się przejść pomyślnie rekrutacyjne sita mają przed sobą wiele godzin intensywnej nauki, praktyk i ciekawych doświadczeń zawodowych. Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące studiów na kierunku towaroznawstwo, zapraszamy do lektury!

Gdzie studiować towaroznawstwo?

Towaroznawstwo to jeden z kierunków ekonomiczno-biznesowych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować towaroznawstwo.

Jak dostać się na kierunek towaroznawstwo?

Aby dostać się na ten kierunek, należy dobrze zdać maturę z przedmiotów wskazanych w ogłoszeniu rekrutacyjnym wybranej uczelni. W dobrych uczelniach o jedno miejsce rywalizuje nawet kilku kandydatów, dlatego warto dołożyć starań do nauki chemii, fizyki i matematyki.

Czy towaroznawstwo to trudne studia?

Tak, nauka na tym kierunku nie należy do łatwych, lekkich i przyjemnych. Studenci tego kierunku uczą się wielu dyscyplin, a aby rozwiązywać skutecznie problemy zawodowe, zmuszeni są korzystać z szerokiej wiedzy i zaawansowanych umiejętności.

Jakie przedmioty są na towaroznawstwie?

Każda uczelnia ustala swoją listę przedmiotów. Niektóre jednak obecne są w wielu różnych programach studiów, ponieważ dotyczą najważniejszych aspektów towaroznawstwa, takich jak zarządzanie jakością, ocena organoleptyczna, laboratorium, towaroznawstwo żywności, towaroznawstwo przemysłowe oraz audyt systemów jakości.

Czy po towaroznawstwie znajdę pracę?

Absolwenci tego kierunku nie mają zwykle większych problemów ze znalezieniem pracy, o ile wykażą się odpowiednią determinacją, mobilnością, otwartością i gotowością do dalszej nauki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *