Urk Flevoland Netherlands sunset at the lighthouse and harbor of Urk Holland. Fishing village Urk
|

Filologia niderlandzka – kierunek studiów

Nauka na filologii niderlandzkiej to głównie poznawanie kultury. Umożliwia poznanie i interpretację zjawisk kulturowych Belgii, Holandii, a także terenów zamorskich, takich jak Antyle, czy Surinam. Wiąże się też z intensywną nauką języka niderlandzkiego od podstaw, poznawaniem jego gramatyki oraz wykorzystaniem praktycznym. Studenci podczas nauki mają również intensywne zajęcia z zakresu nauki języka obcego, dlatego po studiach posługują się biegle językiem niderlandzkim. Jesteś zainteresowany tym kierunkiem studiów? Zapraszamy do dalszej lektury!

Gdzie studiować filologię niderlandzką?

Filologia niderlandzka to jeden z kierunków filologicznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować filologię niderlandzką.

W trakcie:

Na studenta filologii niderlandziej czekają zajęcia z teorii literatury, a także wstęp do językoznawstwa niderlandzkiego, łacina, historia filozofii, języka niderlandzkiego oraz literatury i języków germańskich. Zdobycie praktycznej znajomości języka niderlandzkiego to główne zadanie z jakim zmierzyć się muszą studenci filologii niderlandzkiej.

Po studiach:

Absolwent filologii znajdzie zatrudnienie jako dydaktyk języka niderlandzkiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Ponadto czeka na niego miejsce w instytucjach administracji publicznej, placówkach dyplomatycznych, kulturalnych i w mediach oraz przedsiębiorstwach komercyjnych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *