Senior woman in Latvian national folk costume and white goat in countryside
|

Studia bałtyckie – kierunek studiów

Studia bałtyckie powstały z połączenia wielu specjalności. Dotyczą one różnych zagadnień związanych z państwami basenu Morza Bałtyckiego, czyli: Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji, Norwegii, Danii oraz Niemiec. Powinieneś zwrócić uwagę na ten kierunek, jeśli myślisz o studiach z zakresu stosunków międzynarodowych, ale interesuje Cię szczególnie ten region Świata. W nauce na Studiach bałtyckich pomogą Ci zainteresowania z historii, geografii oraz kultury innych państw. Powinieneś mieć także na uwadze swoje predyspozycje do nauki języków obcych.

Gdzie studiować studia bałtyckie?

Studia bałtyckie to jeden z kierunków stosunki międzynarodowe. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować studia bałtyckie.

W trakcie studiów:

Przedmiotowy zakres studiów bałtyckich w dużej mierze zależy od wybranej przez studenta specjalności. Dostępne są: bałtycka (Litwa, Łotwa, Estonia), skandynawska oraz niemiecka. Student pozna zagadnienia związane z szerokopojętą kulturą państw bałtyckich, pozna ich języki i historię. W programie studiów rozwinięte z pewnością zostaną także wątki politycznych i gospodarczych następstw ich położenia geograficznego, dowiesz się także jakie wynikają z tego szanse dla rozwoju tych państw, całego regionu, a także współpracy międzynarodowej.

Po studiach:

Jako absolwent studiów bałtyckich będziesz wyposażony w dość szeroką wiedzę wyspecjalizowaną ze względu na konkretne państwa bałtyckie, którymi zechcesz się zająć po wyborze specjalności. Zatrudnienia możesz szukać w różnych branżach, zależnie od predyspozycji i obranego kierunku dalszego rozwoju. Twoja wiedza będzie bardzo cenna w pracy w turystyce, biznesie międzynarodowym, instytucjach i organizacjach podejmujących działania międzynarodowe związane z tym regionem. Wszystko zależy od tego, czy bardziej zainteresuje Cię aspekt ekonomiczny czy może historyczny i kulturowy studiów bałtyckich.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *