Female social worker talking to a mature woman near gate of house.
|

Polityka publiczna – kierunek studiów

Polityka publiczna to nowej w Polsce dyscyplina naukowa, która powstała w wyniku dostrzeżenia braku na rynku pracy specjalistów mogących zarządzać przestrzenią publiczną. W Stanach Zjednoczonych i państwach zachodnich starego kontynentu triumfuje obecnie model współzarządzania przestrzenią publiczną. Decyzje w procesie projektowania rozwiązań w aspekcie zarządzania przestrzenią publiczną podejmują dziś nie tylko urzędnicy ale i przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, a także pojedynczy obywatele. Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów?

Gdzie studiować politykę publiczną?

Polityka publiczna to jeden z kierunków nauk społecznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować politykę publiczną.

W trakcie studiów:

Podczas studiowania na polityce publicznej zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencję w sferze m.in. psychologii społecznej, ekonomii, socjologii, zagospodarowania przestrzennego, prawa administracyjnego, prawa europejskiego, zasad funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego, a także poznasz zasady kształtowania społeczeństwa obywatelskiego, wraz z wyzwaniami etycznymi i problemami politycznymi.

Po studiach:

Absolwent polityki publicznej, będzie posiadał umiejętności formalne, w tym prawnicze czy ekonomiczne, z kompetencjami właściwego rozumienia roli społeczeństwa obywatelskiego. Pracę może znaleźć np. w urzędach miejskich, starostwach powiatowych, czy urzędach planowania przestrzennego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *