Jew prays at the Western Wall in Jerusalem
|

Judaistyka – kierunek studiów

Realizacja ścieżki judaistycznej pozwala na zdobycie usystematyzowanej wiedzy dotyczącej kultury, literatury, religii i historii żydowskiej ze szczególnym uwzględnieniem dziejów Żydów w Polsce i stosunków polsko-żydowskich. Są to studia dla osób, którym historia i kultura żydowska nie jest obca i z jakiś powodów pragną je zgłębić. Sam kierunek jest świetnym uzupełnieniem innych studiów historycznych i kulturowych, których połączenie rozszerza horyzonty i możliwości dla absolwentów. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, koniecznie czytaj dalej! Być może zostaniesz specjalistą od kultury żydowskiej?

Gdzie studiować judaistykę?

Judaistyka to jeden z kierunków humanistycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować judaistykę.

W trakcie studiów:

Program studiów obejmuje m.in. literaturę, kulturę i historię Żydów, zagadnienia dotyczące stosunków polsko-żydowskich oraz podstaw judaizmu. Judaistyka ma być okazją do zdobycia wiedzy z podstaw judaizmu, historii Żydów, obrzędów i zwyczajów żydowskich, literatury, muzyki czy filozofii żydowskiej. To także szansa do opanowania podstaw języków hebrajskiego i jidysz.

Po studiach:

Absolwent znajdzie pracę w: – instytucjach kulturalnych, – instytucjach edukacyjnych, – organizacjach pozarządowych, – strukturach dyplomatycznych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *