Clothing store owner

Tkanina i ubiór – kierunek studiów

Podstawowym celem kierunku tkanina i ubiór jest kształcenie projektantów ubioru o wysokich kwalifikacjach – przygotowanych do pracy w przemyśle odzieżowym, a także do prowadzenia indywidualnej działalności twórczej, prowadzenie prac badawczo-artystycznych w zakresie szeroko rozumianego ubioru, rozwój istniejącej i kreowanie przyszłej kadry pracowników naukowo-dydaktycznych. To studia dla osób z pasją, które już na etapie rekrutacji wiedzą, czym chciałby się zająć po studiach. Myślisz, że poradziłbyś sobie na kierunku tkanina i ubiór? Czytaj dalej!

Gdzie studiować „tkanina i ubiór”?

„Tkanina i ubiór” to jeden z kierunków artystycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować „tkanina i ubiór„.

Podczas studiów:

Dzięki kształceniu ogólnoplastycznemu przyszli projektanci zdobywają praktyczne umiejętności, np. komponowania i rysowania projektów, jednocześnie rozwijając swoją wrażliwość artystyczną. Przedmioty zawodowe obejmują m.in. komputerowe wspomaganie projektowania, techniki prezentacyjne (grafika żurnalowa, aranżacja stoisk, pokazy mody), konstrukcję odzieży oraz technologię. Program studiów uwzględnia również zajęcia teoretyczne, takie jak zagadnienia sztuki współczesnej, historia sztuki, historia tkaniny, historia ubioru, historia biżuterii, zarządzanie i marketing oraz prawo autorskie.

Po ukończeniu studiów:

Absolwent kierunku „tkanina i ubiór” może znaleźć zatrudnienie w galeriach, pracowniach projektowych oraz instytucjach kultury.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *