Couple playing video games at home

Gry i grafika interaktywna – kierunek studiów

Absolwenci specjalności grafika w GiGi będą przygotowani do podjęcia samodzielnej pracy artystycznej i projektowej. Kierunek skierowany jest do osób zainteresowanych grafiką, multimediami, nowoczesnymi technologiami, informatyką oraz szeroko rozumianą sztuką. Student zdobędzie podstawy tworzenia gier komputerowych ze szczególnym naciskiem na aspekty praktyczne jak i artystyczne. Oprócz umiejętności tworzenia grafiki, projektowania gier jak i zdobędzie więdzę w zakresie zarządzania projektami w GiGi. Jeśli chcesz więdzieć więcej, zapraszamy do lektury! 

Gdzie studiować „gry i grafika interaktywna”?

„Gry i grafika interaktywna” to jeden z kierunków studiów artystycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować „gry i grafika interaktywna”.

W trakcie studiów:

Podczas studiów nastawiony jest na zdobywanie wiedzy z projektowania graficznego, tworzenia ilustracji, kreacji postaci oraz scenorysów, modelowania 3D, animacji, teksturowania oraz graficznych interfejsów, obróbki obrazu, projektowania gier komputerowych, opracowywania mechaniki gier, logiki rozgrywki oraz układania scenariuszy. Ponadto program dostarcza wiedzy z zakresu historii sztuki, historii kultury, historii gier i cywilizacji. Studia o charakterze praktycznym. Podczas nauki można nauczyć się też zarządzania procesem produkcji oraz ewaluacji produktu. Program nauki dostarcza wiedzy z zakresu marketingu i public relations. Student posiądzie też wiedzę z prawa i finansów oraz praktyczne porady dotyczące zarządzania projektami w GiGi.

Po studiach:

Absolwent kierunku może znaleźć zatrudnienie w firmach graficznych, produkujących gry cyfrowe, w agencjach reklamowych i wystawienniczych, w mediach elektronicznych, instytucjach kultury oraz wydawnictwach, w tym interaktywnych, w firmach graficznych, produkujących gry cyfrowe.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *